Kaip skelbia Jonavos rajono savivaldybė, pilietinės akcijos „Milijonas vaistinėlių Ukrainai” organizatoriai kviečia gyventojus prisidėti įgyvendinant jos tikslą – surinkti jau nebereikalingas automobilines vaistinėles ir perduoti jas Ukrainai, tokiu būdu primenant visuomenei apie paramos Ukrainai svarbą.

Jonavos rajono gyventojai prie akcijos gali prisidėti vaistinėles atnešant į Jonavos rajono savivaldybės administraciją (Žeimių g. 13, Jonava) ir paliekant jas specialiai tam skirtoje vietoje pirmojo aukšto fojė.

Vaistinėlės bus surenkamos nuo birželio 19 iki liepos 3 d.

Atokiau gyvenantys savivaldybės gyventojai vaistinėles gali palikti savo gyvenamosios vietos seniūnijoje iki birželio 30 d.

Vis dar besitęsianti plataus masto Rusijos invazija ir vykdomas agresyvus karas Ukrainoje ragina mus visus susitelkti ir padėti Ukrainos žmonėms. Nuo pat pirmos karo dienos, aktyviai veikėme ir veikiame Ukrainos labui, tačiau matome, kad vis dar labai reikalinga mūsų visų parama ir pagalba, todėl ieškome būdų, kaip tikslingiausiai galėtume prisidėti prie bendro tikslo. Žinome, kad ypatingai svarbi ir reikalinga pagalba tvarsliava ir kitomis medicinos priemonėmis. Kadangi nuo 2023 m. liepos 1 d. vairuotojai savo automobiliuose turi atnaujinti ar įsigyti naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinius (vaistinėles), senosios vaistinėlės taps nebereikalingos ar nebenaudojamos, tačiau jos būtų svari parama Ukrainos gynėjams ir civiliams gyventojams. Siekiame surinkti kuo daugiau keičiamų vaistinėlių, kurios bus perduotos tiek į karo zoną, tiek civiliams gyventojams. Vaistinėlėms rinkti bus sutartos surinkimo vietos UAB Circle K Lietuva ir LIDL Lietuva prekybos taškuose, surinkti jas iš visos Lietuvos padės DPD Lietuva komanda. Vaistinėlės iki išgabenant į Ukrainą bus saugomos (sandėliuojamos) UAB ELEKTRUM LIETUVA patalpose. Vėliau išgabentos į Ukrainą. Ši akcija taip pat primins visuomenei apie paramos, kokia ji bebūtų, Ukrainai svarbą.

Akcijos iniciatoriai: Asociacija „Po mažą žingsnį“, VšĮ „Ukrainos namai“, pilietinė iniciatyvinė grupė.

Akcijos partneriai: Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, Ukrainos ambasada Lietuvoje, UAB „Circle K Lietuva“, LIDL Lietuva, DPD Lietuva, UAB ELEKTRUM Lietuva, Susisiekimo ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Akcijos ambasadoriai: Oleksijus Arestovičius, Andrius Mamontovas, Martynas Giga, Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala, Antanas Juknevičius.

Jonavos r. savivaldybės info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: