Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia pirmosios išankstinio balsavimo dienos aktyvumą.

VRK duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo iš viso balsavo daugiau kaip 40,6 tūkstančio rinkėjų. Tai yra 1,7 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Prieš penkerius metus, 2019 m. vykusiuose Respublikos Prezidento rinkimuose pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo beveik 17 tūkst. rinkėjai (rinkėjų aktyvumas – 0,7 proc.).

Šiemet, kaip įprasta, daugiausiai rinkėjų iš anksto balsuoja sostinėje. 

Gausiausiai rinkėjai ėjo balsuoti į Vilniaus miesto savivaldybę, taip pat – į Lukiškių aikštėje ir aikštėje prie Vilniaus spaudos rūmų bei Kaune Vytauto Didžiojo universiteto patalpose įrengtas balsavimo vietas.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyviausi buvo Neringos savivaldybės gyventojai. Pasyviausi kol kas – Šalčininkų rajono rinkėjai.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki gegužės 9 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Balsavimo iš anksto vietų sąrašas>> 

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: