Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį dalyvavo simbolinėje projekto „Knygų startas“ lauknešėlių perdavimo ceremonijoje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Ceremonija žymi projekto plėtrą: nuo šiol pirmosios knygos lauknešėlius gaus ne tik kiekviena naujagimio sulaukusi šeima Lietuvoje, bet ir užsienyje gimstantys lietuvių vaikai. Pirmiausia lauknešėliai pasieks Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Airijoje, Švedijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje ir Prancūzijoje gyvenančias šeimas, vėliau prie projekto prisijungs daugiau Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų.

„Labai džiugu, kad „Knygų starto“ lauknešėlius turės galimybę gauti ir užsienyje gimę Lietuvos vaikai. Tai taps dar vienu jų sąlyčio tašku su Lietuva ir jos kultūra, gimtąja kalba, etnokultūra. Svarbu ir simboliška, jog visi tėveliai galėtų pirmąsias knygas vaikams skaityti lietuvių kalba, nes pirmieji gyvenimo metai yra kertiniai vaiko raidai“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, ankstyvosios kultūrinės patirtys yra viena esminių vaiko plačiojo pasaulio pažinimo prielaidų. Kartu tai viena pagrindinių augančio žmogaus atradimų šiame pasaulyje sąlygų. „Būtent santykis su knyga leidžia atrasti savąsias mintis, jomis dalintis, ugdytis jautrumą, supratingumą, atjautą ir smalsumą. Todėl ypač svarbu sudaryti mūsų mažyliams kuo platesnes šių patirčių sąlygas. Svarbu, kad jos taptų natūralia mūsų kasdienybės dalimi, kuria galėtų naudotis visi Lietuvos žmonės“, – pabrėžė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė taip pat padėkojo inciatyvos įgyvendintojams už „Knygų starto“ lauknešėlio pritaikymą ukrainiečių vaikams. Pirmosios ponios žodžiais, skaitymas gimtąja kalba yra ta užuovėja, kurią privalome suteikti norėdami apginti ne tik Ukrainą, bet ir jos žmonių kalbą, kultūrą, tapatybę. Šią misija atlieka ir Vilniuje veikiantis Ukrainos centras, įsteigtas Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva.

„Knygų startas“ yra tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurio metu naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis. Nuo 2021 metų pabaigos projektas įgyvendinamas visoje Lietuvoje.

Pagrindinis projekto tikslas – užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą, suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė yra šio projekto globėja.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: