Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį pasveikino tarptautinės mokslinės praktinės konferencijos „Priešlaikinis gimdymas: iššūkiai ir perspektyvos“ dalyvius.

Savo sveikinimo kalboje pirmoji ponia priminė: Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, ratifikuota 196 šalyse, skelbia, jog „vaikui, atsižvelgiant į jo fizinį ir psichinį nebrandumą, reikia ypatingos apsaugos ir priežiūros, taip pat atitinkamos teisinės apsaugos, tiek iki gimimo, tiek ir po jo“.

„Jūs esate ypatingi ir įgaliotieji ambasadoriai – angelų rinktinė, kurianti stebuklus mokslo įžvalgomis ir profesionalumu. Jūs plečiate žmogiškųjų galimybių ribas. Man didžiulė garbė ir džiaugsmas sveikinti tarptautinę bendruomenę, kurioje kovojama už gyvybės išsaugojimą: kartu ieškoma inovatyvių sprendimų siekiant užtikrinti, kad kiekvienas vaikas gimtų laiku ir sveikas“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia pasidžiaugė, jog konferencijoje siekiama aptarti ne tik efektyviausias priešlaikinio gimdymo prevencijos bei medicininės intervencijos strategijas. Kompleksiškai į priešlaikinio gimdymo problemos nagrinėjimą įtraukiamas ir be galo svarbus emocinės sveikatos aspektas. Investuodami į tėvų emocinę gerovę, mes investuojame į sveikesnę mūsų vaikų ateitį.

„Priešlaikinis gimdymas ir prieš laiką gimusių kūdikių tema jautri ne vienai šeimai ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Tai svarbi tema valstybei ir visuomenei. Lietuvoje per metus gimsta daugiau nei tūkstantis neišnešiotų kūdikių. Palyginti su globaliomis patirtimis, Lietuva išsiskiria vienu žemiausių neišnešiotų naujagimių procentu. Už visus rezultatus, kuriais galime didžiuotis perinatologijos ir neonatologijos bei su jomis susijusiose medicinos srityse Lietuvoje, turime būti dėkingi mokslininkams, medikams, draugijoms, asociacijoms, ligoninėms ir klinikoms“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia padėkojo mokslo ir sveikatos priežiūros bendruomenei ir jos korifėjams, kurie nuo pat nepriklausomybės atkūrimo nuosekliai dirba, kad pagerintų priešlaikinio gimdymo ir neišnešiotų kūdikių priežiūrą. Per pastaruosius dešimtmečius padaryta reikšminga pažanga: įdiegti nauji gydymo metodai, modernizuoti intensyviosios terapijos skyriai, atliekami tarptautiniai tyrimai. Pastangų rezultatas įspūdingas: išgyvenamumas priešlaikinio gimdymo atvejais gerokai padidėjo, o neišnešiotų kūdikių raida tapo ženkliai sėkmingesnė.

„Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, priešlaikinis gimdymas yra viena iš pagrindinių kūdikių mirtingumo priežasčių. Mūsų valstybės ir sveikatos apsaugos sistemos pareiga toliau tobulėti, kad dar geriau apsaugotume mažylių ir mamų sveikatą. Džiaugiuosi visuomeninių organizacijų branda, jų pagalba neišnešiotukų šeimoms, medikams, jų aktyviu bendradarbiavimu su gydymo įstaigomis ir tėvais, suteikiant ypač reikalingą informacinę, edukacinę, psichologinę pagalbą ten, kur nepasiekia sveikatos apsaugos sistema. Dėkoju už aktyvų Lietuvos visuomenininkų balsą kuriant Europos naujagimių sveikatos priežiūros standartus“, – teigė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia yra nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ globėja.

Iniciatyva „Auginu Lietuvą“ skatina gyvybės išsaugojimą, naujagimio ir šeimos sveikatinimą, edukaciją, atsakingą tėvystę, yra sukūrusi nuotolinę mokomąją platformą, suteikiančią operatyvią, kvalifikuotą ir lengvai prieinamą informaciją šeimoms visoje šalyje. „Neišnešiotuko“ atstovai teikia pagalbą neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms, taip pat reikšmingai prisideda prie iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ veiklos ir plėtros.

Prezidento komunikacijos grupė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: