Su žiniasklaida susisiekė jonavietis, nepanoręs atskleisti savo tapatybės, su nerimu pradėjo pasakoti Jonavos miesto viešosios pirties istoriją.

Anot vyriškio, miesto pirtį (Kalnų g.- red. past.) nuolat lankydavo apie 100 žmonių, kurie ne tik mėgsta pirties malonumus, tačiau žino ir apie pirties naudą sveikatai. Ilgus metus veikiančiai Jonavos miesto pirčiai, kaip pasakojo vyriškis, nuolat kilo grėsmė būti uždarytai, tačiau pirtininkai rinkdavo parašus dėl jos tolimesnės veiklos,  rašydavo raštus savivaldybei, kad pirties neuždarytų, kalbėjosi su politikais, kad rastų galimybę tęsti paslaugas.

Pirtininkams pateikta nemažai atsakymų, tokių kaip, kad pirtis neatitinka higienos normos reikalavimų, kad pirties išlaikymas miestui nuostolingas, kad miesto pirtis, kūrenama kietuoju kuru, morališkai paseno ir galimai net teršia aplinką.  

Daugelis pirties lankytojų sutiktų net ir su didinama pirties lankymo kaina, kuri šiais metais buvo 4 eurai, senjorams - 2,30 Eur. Tačiau pirtininkai nesulaukia konkretaus politikų sprendimo ar aptarimų tarybos posėdžiuose, koks likimas laukia šios įstaigos.  

,,Miesto pirties ir viešojo tualeto” išlaidoms 2023 metų Jonavos rajono savivaldybės biudžete buvo skirti 47000 eurų. Tačiau kitų metų biudžete ši eilutė bus keičiama - joje nebeliks Miesto pirties.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybe gautas trumpas ir konkretus atsakymas: ,,Jonavos miesto viešoji pirtis nebetęs savo veiklos. Visus pirties mėgėjus kviečiame naudotis pirtimis naujajame Jonavos miesto baseine", - rašoma savivaldybės atsakyme.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: