Dažnu atveju aplinkoje kalbėdami apie lazerinį plaukų šalinimą, kalbame apie moteriškąją lytį, tačiau nepamirškite ir vyrų! Ši šiuolaikinė technologija grožio srityje tapo nepakeičiama jau ne vienerius metus, daugelis žmonių seniai pamiršo skutimosi peiliukus ar vaško depiliacijos salonus, todėl nenuostabu, jog vis dažniau ir vyrai renkasi šią procedūrą ne tik nepageidaujamiems kūno plaukeliams naikinti, bet ir barzdai dailinti! Tad galbūt dar nieko apie tai nesate girdėję, o gal jau ne pirmą mėnesį ruošiatės šiai procedūrai – straipsnyje atsakysime į pagrindinius klausimus, kurie dažniausiai iškyla ruošiantis plaukų šalinimui lazeriu.   

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Kas yra plaukų šalinimas lazeriu?

Galbūt yra vyrų, kurie dar nežino apie čia naujausią plaukų šalinimo inovaciją, tad trumpai pristatysime: plaukų šalinimas lazeriu – tai procedūra, kurios metu lazerio spindulys nukreipiamas į odą, siekiant pašalinti plaukelius ir neleisti jiems ataugti. Kuomet lazeris patenka į plaukų folikuluose esantį melaniną, jis sukelia reakciją, kuri galiausiai jį sunaikina. Laikui bėgant, atlikus keletą procedūrų – plaukai atauga vis plonesni, kol visai nustoja augti.

Plaukų šalinimo lazeriu privalumai

Kadangi vyrai paprastai turi storesnius, tankesnius ir šiurkštesnius plaukus, nei moterys, jiems plaukų šalinimas lazeriu ilgainiui gali rodyti net ir didesnius rezultatus, tačiau privalumai abiem lytims itin panašūs:

  • Procedūra neužtrunka ilgai

Plaukelių šalinimo lazeriu procedūros yra itin greitos, salone, priklausomai nuo pasirinktų plaukų šalinimo vietų, dažniausiai praleisite tik apie 20 – 60 minučių. 

  • Ilgainiui sutaupysite pinigų

Atlikdami plaukų šalinimo lazeriu procedūras, atsisakysite begalės skustuvų, skutimosi kremų ir apsilankymų depiliacijos vašku salone. Šiuo metu plaukelių šalinimo lazeriu kaina sumažėjo, o depiliacijos vašku priešingai – išaugo. Dar pagalvokite apie tai, jog renkantis lazerinę depiliaciją po tam tikro laiko užtikrinami ilgalaikiai rezultatai.

  • Atsikratysite įaugusių plaukelių

Lazeriniu plaukų šalinimu galite užkirsti kelią įaugusiems plaukeliams, kurie ypač dažna problema naudojantis epiliatoriumi ar net depiliuojant vašku. Taip pat šis lazerinis metodas yra puiki išeitis žmonėms, kurių oda jautri, o kaip žinote, po skutimosi ar depiliacijos vašku ji itin sudirgsta.

  • Nereikia auginti plaukelių tarp procedūrų

Skirtingai nei vaško depiliacijos atveju, tarp procedūrų galite naudotis skustuku. Jums nereikia laukti, kol plaukai užaugs.

  • Nereikės pergyventi dėl sunkiai pasiekiamų vietų

Kiekvienas, kuris bandė skusti sunkiai pasiekiamą vietą, pavyzdžiui, nugarą, tikrai supranta, kaip patrauklu visą likusį gyvenimą nebekovoti su šiomis vietomis.

Ko tikėtis plaukelių šalinimo lazeriu procedūros metu

Pati procedūra yra gana paprasta ir nesudėtinga, trunkanti nuo poros minučių, kuomet pasirenkamas nedidelis plotas, pavyzdžiui, viršutinė lūpa ir iki valandos ar daugiau, kai atliekamas didesnis plotas, pavyzdžiui, kojų ar nugaros zonos.

Plaukų šalinimas lazeriu vyrams dažniausiai yra šiek tiek skausmingesnė procedūra nei moterims, dėl dažniausiai tamsesnių ir tankesnių plaukelių. Žinoma, skausmo lygis skiriasi priklausomai nuo kiekvieno žmogaus individualiai bei pasirinktos depiliacijos vietos. Tačiau kaip bebūtų, skausmas jaučiamas minimalus, dėl naujausių lazerio technologijų, o reakcijos intensyvumas silpnėja, kuomet seansai kartojami, dėl mažėjančių folikulų dydžio ir storio.

Tiems, kurių skausmo slenkstis itin žemas, galima prieš procedūrą išgerti nereceptinių vaistų nuo skausmo. Taip pat, aleksandrito lazeriu atliekamų procedūrų metu naudojamos papildomos šaldymo sistemos  DCD ir zimmer, kurios maksimaliai sumažina patiriamą diskomfortą. Jeigu vis tiek nerimaujate dėl plaukų šalinimo lazeriu skausmo, būtinai apie tai užsiminkite konsultacijos metu ir, atsižvelgiant į lazerio tipą, gausite geriausius patarimus.

Pirmuosius rezultatus pamatysite po procedūros praėjus kelioms savaitėms, tačiau norint pasiekti geriausią ilgalaikį poveikį, reikės salone apsilankyti šiek tiek daugiau kartų. Priklausomai nuo depiliuojamos srities, gali prireikti 4 – 8 seansų, o po jų gali prireikti palaikomųjų procedūrų kas metus. Procedūros atliekamos 4 – 6 savaičių intervalu, kad plaukeliai pereitų skirtingus augimo etapus. Jei tarp seansų nepaliksite pakankamai savaičių, plaukeliai gydomoje zonoje gali nebūti anageno fazėje ir gydymas gali būti neveiksmingas.

Kaip pasiruošti plaukų šalinimui lazeriu

Rekomenduoja bent savaitę iki vizito vengti aktyviųjų medžiagų, tokių kaip rūgštys ir retinolis, taip pat įsitikinti, kad kelis mėnesius iki procedūros plaukelių neepiliavote ar nešalinote jų vašku ar cukrumi. Be to, labai svarbu – venkite saulės ir įdegusios odos, nes taip galima padidinti nudegimo lazeriu riziką. Prieš plaukelių šalinimą lazeriu neužsiimkite aktyvia fizine veikla, kad nesuprakaituotumėte, nes dėl to kūnas gali sulaikyti šilumą, kuri gali tapti itin jautri lazeriui.

Siekiant užtikrinti veiksmingiausią plaukų šalinimo lazeriu procedūrą, konsultacija su lazerių specialistu prieš procedūrą padės nustatyti, kokio tipo lazeris geriausiai tinka depiliacijos tikslams ir jūsų odos tipui. Jeigu įdomu, nustatyti savo odos tipą galite čia: koks jūsų odos tipas? Taip pat su specialistu būtinai aptarkite šiuos dalykus: bet kokį polinkį į randus ar keloidų susidarymą, neseniai praleistą laiką saulėje, dėl kurio oda galėjo įdegti, jei esate linkęs į opaligę ar herpesą, taip pat praneškite apie bet kokius vaistus, kuriuos vartojate.

Atsargumo priemonės po lazerinės depiliacijos

Svarbiausia atsiminti: venkite saulės, cheminių medžiagų, aptemptų drabužių ir itin didelio karščio. Kelias dienas po plaukų šalinimo lazeriu leiskite odai atsigauti, netrukdant prakaitui ir pernelyg parfumuotoms ar cheminėmis medžiagomis prisotintoms odos priežiūros priemonėms. Žinoma, venkite tiesioginių saulės spindulių ir niekuomet nepamirškite tepti SPF! Daugiau informacijos apie apsaugą nuo saulės galite rasti paspaudę ant nuorodos. Taip pat pirmas dienas geriau atsisakyti baseinų, dėl jame esančio chloro junginių, bei pirčių.  Pasirūpinkite, kad oda būtų gerai vėdinama, ir, jei įmanoma, stenkitės būti patalpoje su reguliuojama temperatūra, o duše prauskitės drungnu arba vėsiu dušu, naudodami švelnias valomąsias priemones.

Taigi, kaip jau įsitikinote plaukelių šalinimas lazeriu gali padėti sutaupyti pinigų, laiko bei suteikti gražų ilgalaikį rezultatą. Svarbu atrasti tikrą savo srities profesionalą, kuris puikiai patars ir atliks procedūrą be jokių priekaištų. Tad nieko nelaukite ir užsirašykite konsultacijai jau dabar! 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: