Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, vienas iš vaiko teisių gynėjų tikslų – būti kuo labiau prieinamiems visuomenei. Tad praėjusią savaitę buvo atidaryta Vaiko teisių linija, į kurią skambinti ir konsultuotis gali tiek vaikai, tiek suaugusieji. O nuo šiandien galimybės visuomenei konsultuotis dar labiau plečiamos – kreiptis galima ir tiesioginiais pokalbiais internetu.  

„Keletą mėnesių rengėme ir tobulinome naują Tarnybos interneto svetainę, diegėme papildomus funkcionalumus, kurie leistų visiems svetainės lankytojams ja naudotis lengvai ir paprastai. Tikimės, jog pagrindinė svetainės naujovė – įdiegta galimybė pasikonsultuoti susirašinėjant su vaiko teisių gynėjais realiuoju laiku leis mums būti arčiau visuomenės, augins jos pasitikėjimą ir paskatins didesnį dėmesį vaikų saugumui. Pokalbiai realiuoju laiku, tikimės, bus patogūs vaikams ir suaugusiesiems, norintiems pasikonsultuoti vaiko teisių gynėjais, tačiau nenorintiems ar negalintiems to daryti telefonu, pavyzdžiui, klausos negalią turintiems žmonėms“, – sako I. Skuodienė.  

Pokalbiai realiuoju laiku ne tik patogus, bet ir visiškai saugus bendravimo su vaiko teisių gynėjais kanalas – vaiko teisių gynėjai užtikrina visišką tokių pokalbių konfidencialumą ir anonimiškumą. Vaiko teisių linijos konsultantai į žinutes atsakinės pirmadieniais–ketvirtadieniais 8–19 val., o penktadieniais 8–18 val. Konsultantų nedarbo metu žmonės bus nukreipiami kitas kontaktais.  

Dar vienas naujosios svetainės funkcionalumas – galimybė pranešti apie galimą vaiko teisių pažeidimą užpildant tam skirtą formą. Ši funkcija leis žmonėms informuoti vaiko teisių gynėjus apie galimus vaiko teisių pažeidimus tais atvejais, kai vaikui negresia pavojus realiu metu, tačiau kyla įtarimų, kad šeimai gali reikėti pagalbos.  

Atnaujintame vaiko teisių gynėjų interneto puslapyje taip pat bus galima rasti ir informacinius vaizdo įrašus, kuriuose vaiko teisių gynėjai kalba aktualiomis temomis vaikams ir šeimoms: apie vaiko teises, vaikų saugumą, paauglystės laikotarpį, skyrybų iššūkius šeimoje, mediacijos naudą, globos ir įvaikinimo klausimus ir kt. 

Ypatingas dėmesys skirtas informacijai vaikams – jie galės susipažinti su vaiko teisių ir pareigų, fizinio ir seksualinio smurto atpažinimo, patyčių prevencijos, lytiškumo, streso įveikimo, saugumo internete bei kt. svarbiomis temomis.  

Vaikams interneto svetainėje pateiktos nuorodos, kaip elgtis nesaugumo atveju ir kur kreiptis pagalbos. Vienas iš pagalbos būdų – vos prieš kelias dienas pradėjusi veikti Vaiko teisių linija, į kurią kiekvienas paskambinęs gali nemokamai konsultuotis ir gauti rūpimą informaciją visais vaiko teisių apsaugos klausimais bei pranešti apie galimus vaiko teisių pažeidimus. 

Primename, kad su vaiko teisių gynėjais susisiekti galima ir skambinant į Vaiko teisių liniją nemokamu tel. nr. 8 800 10 800. Konsultacijos teikiamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: