Itin nemenko susidomėjimo jonaviečių tarpe buvo sulaukęs Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinacijos turas, kuomet specialistai gyva eile skiepijo Sąjūdžio aikštėje visus to norinčius. Pasiteisinus šiam vakcinavimo turui,  Jonavos rajono savivaldybė imasi iniciatyvos -  po Jonavos rajoną keliaus mobilus vakcinacijos punktas – autobusiukas, kuris pirmą kartą jau buvo išbandytas Žeimių miestelio šventės metu, liepos 5-ąją.

„Veiks mobilus vakcinavimo punktas, kuris atvyks į jonaviečių gausiai lankomas vietas, šventes ir kaip Nacionalinis kraujo centras siūlys pasiskiepyti Janssen arba Moderna vakcinomis.

Artimiausiu metu mes planuojame, kad mobilus vakcinavimo punktas liepos 25 dieną apsilankys garsiuose Skarulių Šv. Onos atlaiduose, kurie sutraukia didelį būrį jonaviečių ir kitų svečių. Vakcinavimo punktas lankysis ir Jonavos Šv. apašt. Jokūbo  bažnyčios atlaiduose rugpjūčio 1 - ąją, kur tą dieną vyks ir Liudo Mikalausko organizuojamas koncertas, tad tikimės, kad bus žmonių antplūdis ir tikrai atsiras norinčiųjų pasiskiepyti. Liepos pabaigoje ketinama aplankyti ir Bukonių miestelio šventę, kurios data dar derinama.

Kviečiu visus, kurie dar nėra skiepyti pasinaudoti vienintele apsauga nuo koronaviruso ir pasiskiepyti mobiliajame punkte“, - sako mero pavaduotoja Birutė Gailienė bei dėkoja Jonavos dekanui Virginijui Birjotui, kuris palaiko šią iniciatyvą.

Pasiskiepiję mobiliame vakcinavimo punkte – autobusiuke - dalyvaus jau pamėgtoje momentinėje suvenyrų loterijoje.

Mero pavaduotoja B. Gailienė pasakoja, kad didžiausią imunizaciją rajone turi asmenys nuo 70 iki 79 metų. Šių asmenų rajone paskiepyta beveik 70 proc., tačiau bendras paskiepytų rajono gyventojų procentas siekia vos 41 proc.

„Jaunesni asmenys skiepijasi vangiau, tačiau čia matau keletą priežasčių: kai buvo noras skiepytis, nebuvo pakankamo kiekio vakcinų, kai jų gavome daugiau, tada žmonės pradėjo svarstyti, delsti, juolab, kad prasidėjo vasara, atostogų metas ir pan. Tačiau manau, kad žmonės pajus skiepų naudą, ypač keliaujant, kuomet norėsime išvykti į užsienį, o pasiskiepiję bus laisvi tai daryti“, - sako B. Gailienė.  

Šiuo metu rajone Covid -19 serga tik 7 asmenys, tačiau, kaip akcentuoja mero pavaduotoja, turime išlikti budrūs plintant įvairioms koronaviruso atmainoms, ir turime siekti maksimalaus imunizacijos rezultato.

Beje, šią savaitę meras Mindaugas Sinkevičius raštu išsiuntė priminimus apie skiepijimo naudą įmonėms, kuriose dirba daugiau nei 100 darbuotojų. Rajono vadovas kviečia įmonių ir įstaigų vadovus paraginti darbuotojus skiepytis ir taip apsisaugoti nuo plintančio viruso.

Mažiausi gyventojų skiepijimo tempai Šalčininkų r. savivaldybėje, čia pasiskiepiję 24,6 proc. visų gyventojų.   Neringos savivaldybėje iš viso pasiskiepiję daugiau nei 84 proc. visų gyventojų. Ši savivaldybė skiepijimo tempais šalyje yra pirmaujanti. Iš visų 60-ies šalies savivaldybių Jonavos rajonas užima 43 vietą, čia pirma vakcinos doze paskiepyta 41,1 proc. visų gyventojų.

 

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: