Spalio 22 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko pirmo kurso kariūnų priesaikos ceremonija, kurios metu Tėvynei prisiekė 60 vaikinų ir merginų. 39 kariūnai kario priesaiką jau buvo davę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje. Per pastaruosius trejus metus matomas reikšmingai išaugęs jaunų žmonių susidomėjimas karininko profesija. 

Visų Lietuvos karių vardu kalbėdamas brigados generolas Alvydas Šiuparis kariūnams linkėjo, kad įpareigojanti kario priesaika būtų sėkmingo ruošimosi karininko tarnybai pradžia – kad kiekvienas įveiktų jam skirtus iššūkius ir gebėtų prisiimti atsakomybę: „Visada stenkitės rasti motyvacijos ir naujų galimybių, kad ir su kokiomis laikinomis problemomis ar sunkumais susidurtumėte. Tiek nuo jūsų individualaus, tiek nuo bendro darbo priklausys rezultatas. Taip augs dar viena karininkų karta. Sėkmės jums visiems.“ 

Akademijos viršininkas pulkininkas Juozas Kačergius, pristatydamas XXXII kariūnų laidą, džiaugėsi karininko profesiją pasirinkusių jaunų žmonių gausa, sveikino įveikusius pirmąjį išbandymą – Kariūnų bazinį kario kursą ir prisiekusius Lietuvos valstybei: „Po ketverių metų, tikiuosi, šį kelią, kurį vainikuos leitenanto antpečiai, jau būsite nuėję. To jums ir linkiu.“ 

Kariūnai, dalydamiesi priesaikos iškilmių įspūdžiais, sakė, kad visų akivaizdoje duotas pažadas įpareigoja jausti atsakomybę už būsimus darbus, o kartu suvokti ir siekiamos karininko profesijos reikšmę ir garbę. 

Tęsiant tradicijas, teisė pabučiuoti Karo akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu buvo suteikta Mindaugui Ilčiukui, pripažintam geriausiu Kariūnų bazinį kario kursą baigusiu kariūnu. Akademijos bendruomenės vardu jam buvo įteikta vardinė atminimo dovana – durklas. „Į Karo akademiją norėjau įstoti ir tam ruošiausi nuo mažens, nes turėjau gerą pavyzdį šeimoje – senelis tarnavo Lietuvos kariuomenėje. Taip pat man patiko ir kario gyvenimo būdas, su kuriuo susipažinau atlikdamas nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą“, – savo pasirinkimą studijuoti Karo akademijoje paaiškino vaikinas. 

Mindaugas išsiskyrė lyderio savybėmis, rodydamas iniciatyvą ir pareigingai atlikdamas užduotis, tarp instruktorių ir bendrakursių įgijo autoritetą. Jo iniciatyva ir noras tobulėti motyvavo ir kitus kariūnus. 

Prieš atiduodant priesaiką, pirmakursiai Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje baigė septynių savaičių trukmės Kariūnų bazinį kario kursą, kurio metu įgijo pagrindinio karinio parengimo pagrindus, kuriuos dabar tobulins tęsdami studijas Karo akademijoje. 

Mokslo metus Karo akademija pradėjo tradiciškai sulaukusi gausaus būrio šaulių, kurie jau yra susipažinę su kario veikla ir nuosekliai siekia tapti Lietuvos karininkais. Akademijos kariūnų gretas taip pat papildė Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai. Licėjuje puoselėjamos patriotinės ir pilietinės vertybės, stiprinamas pasitikėjimas Lietuvos kariuomene ir formuojamas teigiamas jos įvaizdis ugdant būsimus Lietuvos karininkus, ketinančius rinkis studijas Karo akademijoje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: