Įpusėjus gruodžio mėnesiui portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė Jonavos lopšelio darželio „Žilvitis“ ugdytinio mamos pranešimas apie tai, kad įstaigoje galimai siaučia užkrečiama liga -  enterovirusas, o tėvai nėra tinkamai informuojami. Be to, jonavietė įtarinėjo, jog ugdymo įstaigoje nebuvo atliekama dezinfekcija. 

Tuo metu Jonavos vaikų lopšelio – darželio „Žilvitis“ administracija tikino, kad imtasi visų būtiniausių veiksmų, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Jonavos skyrius gavęs signalą dėl šio atvejo žadėjo įvertinti situaciją ir apie gautus rezultatus informuoti papildomai. Plačiau apie šį atvejį skaitykite ČIA. 

Po pranešimo darželyje „Žilvitis“ atliktas patikrinimas 

Apie galimai užkrečiamą ligą įstaigoje privaloma pranešti, tačiau NVSC Jonavos skyrius tokios žinios apie enterovirusinės infekcijos atvejį nebuvo gavęs. Atsižvelgiant į gruodžio 14 d. paklausimą dėl Jonavos lopšelio darželio “Žilvitis“, Viščiukų grupėje besikartojančių žarnyno infekcinių susirgimų ir patalpų dezinfekcijos, specialistai darželyje „Žilvitis“ atliko operatyviąją valstybinę  visuomenės sveikatos saugos kontrolę ir pateikia rezultatus. 

“Siekiant įvertinti išdėstytų faktinių aplinkybių pagrįstumą 2021m. gruodžio 15 d., buvo atlikta operatyvioji valstybinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė Jonavos lopšelyje – darželyje „Žilvitis“. Patikrinimo metu nustatyta, kad ikimokyklinio ir/ar priešmokyklinio ugdymo veikla vykdoma nepažeidžiant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymo Nr. V-313 patvirtintos higienos normos 75:2016 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą, bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016-10-07  įsakymo Nr. V-1159 „Dėl užkrečiamosios ligos židinio ir protrūkio epidemiologinės diagnostikos ir kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“ reikalavimų“, - rašoma NVSC Jonavos skyriaus atsakyme į redakcijos jonavoszinios.lt paklausimą.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: