Darželis nepasirūpino tinkamu tėvų informavimu?

Šiandien, gruodžio 14 -ąją su redakcija susisiekusi moteris su nerimu pradėjo pasakoti, kad galimai darželis nepasirūpino tinkamu tėvų informavimu dėl užkrečiamos ligos – enteroviruso  - galinčio sukelti daugybę infekcinių ligų, ypatingai kūdikiams ir vaikams.

„Nuo lapkričio pabaigos pradėjo viduriuoti ir vemti keli vaikai. Jie buvo išsiųsti namo gydytis. Gruodžio 1 d. vienam vaikui buvo nustatyta enterovirusinė infekcija, tai patvirtino gydytoja. Vaiko tėvai pranešė auklėtojai, kad informuotu kitus tėvus, bet auklėtoja parašė, kad pasitars su sveikatos specialiste ir parašys tėvams. Tačiau niekas nieko neinformavo. Vaikai toliau ėjo į darželį, o virusas cirkuliavo grupėje, o vaikai toliau sirgo. Būtume iki šios dienos nieko taip ir nesužinoję. Tačiau vakar, gruodžio 13 d. vienas vaikas apsivėmė, po šio įvykio auklėtojos iškabino grupėje informaciją, kad nustatyta žarnyno infekcija. Galvoj sukasi mintys, kad daugiau vaikų susirgo, todėl jau nebežinojo ką daryti“, - tęsė pasakojimą mama.

Enterovirusai yra atsparūs aplinkos veiksniams

Mamos rūpestis ne iš piršto laužtas. Kaip skelbia Užkrečiamų ligų ir AIDS centras, enterovirusinės infekcijos plitimas vyksta fekaliniu-oraliniu būdu, tačiau galimas virusų plitimas ir oro lašeliais per kvėpavimo takus. Enterovirusai yra atsparūs aplinkos veiksniams, jie ilgai išlieka gyvybingi kambario temperatūroje, išgyvena veikiami skrandžio rūgšties bei virškinimo fermentų. Inkubacinis laikotarpis trunka 3-10 dienų.

„Išsiaiškinom, kad po enterovirusinės infekcijos, grupėje jau gruodžio 1 d. turėjo būti atlikta dezinfekcija, bet greičiausiai tai nebuvo daroma, jeigu vakar vėl nustatytas žarnyno infekcijos atvejis...... Dabar baimė vėl išleisti vaiką į darželį, nes pasveikęs po kitos ligos, neaišku, ar vėl darželyje nepasigaus dar ir šios infekcijos....“, - tvirtina moteris ir prašo pasiaiškinti, kam ir kada, ir ar išvis buvo pranešta apie užfiksuotą pirmąjį atvejį.  Ar buvo grupėje atlikta dezinfekcija? Kokie buvo daželio veiksmai? Nes tėvai nežino realios situacijos, kaip toliau elgtis: ar vesti vaiką į darželį ar dar palaukti.

Apie užkrečiamą ligą būtina pranešti

Pagal galiojantį Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos užpildytą pranešimą apie nustatytą užkrečiamąją ligą turi užregistruoti Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinėje sistemoje ne vėliau kaip per 24 val. Ši informacija perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), tačiau NVSC Jonavos skyrius tokios žinios apie enterovirusinės infekcijos atvejį nėra gavęs.

„Informuojame, kad Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) nebuvo gautas skubus pranešimas iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos apie nustatytą žarnyno infekciją l/d Žilvitis ugdytiniui. Apie šią susidariusią situaciją jokios informacijos negauta. 

NVSC pagal kompetenciją, atsižvelgiant į gautą informaciją įvertinsime susidariusią situaciją. Apie rezultatus informuosime papildomai“, - teigia Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė.

„Žilvitis“: gauta informacija patikrinta, priemonių imtasi 

Pasak Jonavos vaikų lopšelio – darželio Žilvitis direktorės, įstaiga ėmėsi visų būtiniausių veiksmų, gautą informaciją patikrino, aptarė su grupės darbuotojais ir visuomenės sveikatos specialiste.

„Nuolat stebimas vaikų sergamumas, mokytojos, visuomenės sveikatos specialistė konsultuoja tėvelius, deja ne visi tėveliai informuoja apie ligą ir veda su ligos požymiais.

Oficialios informacijos apie gruodžio 1 d. susirgimą iš tėvelių negavome, reaguodami į tai, kad kitas vaikas blogai pasijuto darželyje gruodžio 13 d., informavome tėvus apie galimas rizikas.

COVID-19 ligos, ekstremalios situacijos, karantino metu grupių dezinfekcija vykdoma nuolat, du kartus per dieną valomi paviršiai, žaislai, nenaudojami kilimai, kaip numato LR Higienos normos“, - teigia įstaigos vadovė ir patikina, kad darželį lankyti, kiek tai įmanoma pandemijos metu, yra saugu.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: