Praėjusią savaitę Lietuvos policija išplatino pranešimą, kad jei nelaimingai įvažiavote į kelio duobę ir apgadinote transporto priemonę, tinkamai užfiksuokite aplinkybes ir kreipkitės į draudimo bendrovę arba kelio savininką. Pranešti policijai ar kviestis pareigūnų nereikia. 

Kaip skelbė policijos pareigūnai,  dėl įvykių valstybinės reikšmės keliuose (magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose) reikėtų informuoti  AB Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD), dėl įvykių tam tikros savivaldybės teritorijoje esančiuose vietinės reikšmės keliuose (gyvenamųjų vietovių gatvėse ir pan. - savivaldybę.

Tai sukėlė diskusiją tarp portalo jonavoszinios.lt skaitytojų - kaip sužinoti, kas yra kelio savininkas?

Kaip ne kartą skelbė LAKD, valstybinės reikšmės keliai sužymėti interaktyviame žemėlapyje, kurį rasite paspaudę čia.  

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad ne visi keliai, net ir  esantys pačiuose miestuose, priklauso savivaldybėms. Tie, kurie priklauso LAKD, taip pat sužymėti žemėlapiuose.

Nepaisant to, siekiant išvengti nesusipratimų, visada vertėtų iškart susisiekti ir su savo draudiku.

Pareigūnai pateikė rekomendacijas, kaip  elgtis įvažiavus į kelio duobę.

1. Apie įvykį informuokite kelio savininką:   
•    AB Lietuvos automobilių kelių direkciją – dėl įvykių valstybinės reikšmės keliuose (magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose).
•    Savivaldybę – dėl įvykių tam tikros savivaldybės teritorijoje esančiuose vietinės reikšmės keliuose (gyvenamųjų vietovių gatvėse ir pan.).

2. Nufotografuokite įvykio vietą, kad būtų aiškiai ir gerai matoma: 
•    įvykio vieta (kelio, kuriame įvyko įvykis, atkarpa);
•    duobė, į kurią įvažiavo transporto priemonė;
•    transporto priemonė ir jos apgadinimo žymės.

3. Dėl žalos atlyginimo kreipkitės į kelio savininką arba transporto priemonę savanoriškuoju transporto priemonės draudimu (kasko) apdraudusią draudimo įmonę. 
Primename, kad, įvažiavus į kelio duobę, įprastinė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartis negalioja, todėl tokiu draudimu apdraudusios įmonės apie įvykį informuoti nereikia.

Kada reikia pranešti policijai?

•  Kai eismo įvykyje žuvo ar buvo sužeistas žmogus. 
•  Kai su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai nesutaria dėl jo aplinkybių.
• Kai dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala, o nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra ir nukentėjusiajam neįmanoma pranešti apie eismo įvykį.

Nepamirškite, kad kelyje patys sudarę ar pastebėję kliūtį ir pavojų privalote juos pašalinti, o jei to padaryti negalite, kliūtį arba pavojingą vietą pažymėkite ir praneškite kelio savininkui arba policijai, kuri gavusi tokį pranešimą informuos kelio savininką. 
 
Jūsų supratingumu galės pasikliauti ir bus dėkingi kiti eismo dalyviai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: