Šių metų vasario mėnesį Jonavos rajono savivaldybė ir miesto seniūnija pradėjo tvarkyti senuosius laiptus vedančius iš Rimkų mikrorajono į Šlaito gatvę. Šiandien, liepos 12-ąją po rekonstrukcijos oficialiai atidarytas atnaujintas objektas.

Remonto metu laiptų trajektorija nebuvo keičiama, tačiau neatpažįstamai pasikeitė 233 m ilgio ir 2,5 m pločio tako danga, pakopos, atsirado nauji suoliukai, apšvietimas.

Suremontuotas pėsčiųjų takas su laiptais tapo panašus į naująjį taką, kuris veda nuo Užimtumo tarnybos iki Joninių slėnio.

„Šie atnaujinti laiptai turi plokštines, granitines pakopas, kurios mūsų klimatui labiau tinkamos ir tai yra technologiškai teisingesnis sprendimas.

Su šių laiptų sutvarkymu nesustosime. Šiais metais ketiname atnaujinti Šlaito gatvės atkarpą nuo laiptų pabaigos iki Vasario 16-osios gatvės. Taip pat planuojame šioje atokioje teritorijoje, siekiant išvengti incidentų, įrengti ir vaizdo stebėjimo kamerą.

Net neabejoju, kad gyventojams kils klausimų, kodėl nėra galimybės laiptais užkilti su vaikų ar neįgaliųjų vežimėliais. Noriu akcentuoti, kad čia vyko ne naujų laiptų statyba, o senųjų rekonstrukcija, kur kalnas yra pakankamai status, todėl mūsų manymu, norinčius važiuoti paspirtukais ar dviračiais, reiktų rinktis Vasario 16-osios kalną.

Sveikinu visus su atliktu nauju darbu. Dėkoju miesto seniūnijai, per kurią mes finansavome šią iniciatyvą. Dėkoju įmonei Jonavos hidrotechnikai, kuri šiuos laiptus įrengė ir, žinoma, garantuoja jų patikimumą.  

Kviečiu visus jonaviečius išbandyti atnaujintus laiptus“, - laiptų atidarymo ceremonijoje kalbėjo meras Mindaugas Sinkevičius.

Darbus atliko bendrovė „Jonavos hidrotechnika“, remonto vertė  377 500 eurų. Šios lėšos buvo numatytos tvirtinant Jonavos rajono savivaldybės 2023 metų biudžetą.

jonavoszinios.lt ir A. Reipos nuotr.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: