Apžiūrėdami valstybinėje žemėje, senų fermų vietoje, išpiltas mišrias statybines atliekas, aplinkosaugininkai rado įvairių dokumentų. Pagal juos nustatyta, kad apie 4 kub. m atliekų galėjo būti atvežta iš Jonavoje Sodų gatvėje esančio bendrabučio.

Bendradarbiaujant su Jonavos policija, pažeidėjas buvo nustatytas. Jam gresia bauda nuo 550 iki 1500 eurų.

Užterštą teritoriją asmuo sutvarkė ir pateikė dokumentą, patvirtinantį, kad atliekos priduotos teisėtiems atliekų tvarkytojams.

Aplinkosaugininkai primena: betonas, plytos, mineralinė, akmens ir stiklo vata, gipso, izoliacinės, statybinės medžiagos, ruberoidas, plastikas, stiklas, popierius iš statybų, sukietėję dažai, lakai, dažyti, lakuoti paviršiai, čerpių ir keramikos gaminiai, šiferis, putų polistirenas, dujų silikato, betoniniai, keremzitbetonio, silikatiniai blokeliai, linoleumas, grindų dangos, mediena iš statybų, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir kt.) turi būti priduoti tokias atliekas tvarkančioms įmonėms arba į atliekų surinkimo aikšteles.

Atkreipiame dėmesį, kad departamentas šiais metais stiprins virtualios erdvės stebėjimą, jau pernai pradėtas kurti interneto robotas (web crawler). Šis robotas nelegalius atliekų vežėjus padės aptikti skenuojant internetinę erdvę. Šiemet bus sukurtas viešas atliekomis užterštų teritorijų interaktyvus žemėlapis, kad visuomenė galėtų pati pranešti ir stebėti Lietuvoje užterštų teritorijų tvarkymą, sužinotų pažeidėjus.

Apie aplinkosauginius pažeidimus praneškite telefonu 112.

AAD inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: