Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei Lietu-vos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” pareigūnai sulaikymų ir kratų metu išėmė labai didelį neteisėtai laikomų ginklų kiekį.

Gegužės 19 d., penktadienį, pareigūnai sulaikė tris Kauno apskrities gyventojus (gim. 1976 m.; gim. 1972 m. ir gim. 1963 m.). Du iš šių asmenų buvo gerai žinomi policijos pareigūnams, teisti.

Atliktų kratų metu įvairiose Kauno apskrities vietose ir už jos ribų rasti 25 pistoletai „Glock”, automatas „Agram”, graižtvinis šautuvas, duslintuvas ir kiti ginklai. Sulaikytiems asmenims skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai 3 mėnesių laikotarpiui.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos parei-gūnai dėl šio įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaud-menimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo ko-dekso 253 str. 2 d. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo ketverių iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK informacija.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: