Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame pusamžiui Aukštaitijos gyventojui pareikšti kaltinimai dėl nepilnametės seksualinio prievartavimo bei išžaginimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Kartu į teisiamųjų suolą sės moteris, kaltinama vaiko pardavimu ir pelnymusi iš nepilnamečio asmens prostitucijos. Įtariama, kad, norėdama gauti pinigų, ji vyrui, ieškojusiam seksualines paslaugas teikiančios moters, apgaule atvežė nieko neįtariančią pažįstamą nepilnametę ir ją paliko.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Nepilnametė mergina nukentėjo praėjusiais metais. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pažįstama moteris ją pasikvietė vykti į svečius pas vyrą, kuris neva jai pažadėjo paskolinti pinigų. Įtariama, kad pastarajam, ieškančiam seksualines paslaugas teikiančios merginos, kaltinamoji pasiūlė už atlygį tokią surasti. Gavusi iš vyro pinigų, moteris išėjo, palikusi su juo nieko neįtariančią ir nepajėgiančią apsiginti nepilnametę.

Baudžiamasis kodeksas už vaiko pardavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų. Už nepilnamečio asmens seksualinį prievartavimą gresia nuo 2 iki 10 metų laisvės atėmimo bausmės, už nepilnamečio išžaginimą ir pelnymąsi iš nepilnamečio asmens prostitucijos – nuo 3 iki 10 metų nelaisvės.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

LR Prokuratūros inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: