Nacionalinė olimpiada „Žalioji odisėja“ kviečia visus 8–11 klasių moksleivius tapti ateities lyderiais ir prisidėti prie vieno didžiausių mūsų laikų iššūkių – klimato kaitos problemų sprendimo. Konkursas vyks kovo – lapkričio mėnesiais, registruotis galima nuo kovo 20 d. 

Šių metų olimpiada skirta supažindinti moksleivius su Europos Žaliuoju kursu, skatinti domėjimąsi tvariu gyvenimo būdu ir paraginti kurti aplinkosauginius projektus savo miestuose bei bendruomenėse. Šiame dokumente ES įsipareigojo iki 2050 m. tapti pirmuoju klimatui neutraliu žemynu, tad siekiant numatytų pokyčių įgyvendinimo svarbu į šią misiją įtraukti jaunimą. 

„Žaliąją odisėją“ organizuojame jau 6-ąjį kartą ir per šiuos veiklos metus moksleiviai ne kartą įrodė, kad ne tik nėra abejingi ekologinėms problemoms, bet ir geba pasiūlyti kūrybiškus sprendimus, kuriuos galima pritaikyti praktiškai. Jų žinios ir sąmoningumas vis dar nustebina, o labiausiai džiugina, jog jiems nuoširdžiai rūpi, kokioje aplinkoje gyvena“, – kalba viena konkurso organizatorių, aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ vadovė Vaida Griškevičienė. 

Registruotis galima elektroniniu būdu, užpildant registracijos formą. Visos užsiregistravusios mokyklos kovo 21 d. – balandžio 22 d. bus kviečiamos atlikti praktinę užduotį – identifikuoti mokykloje ar miesto bendruomenėje egzistuojančią aplinkosauginę problemą ir sukurti projektą, siūlantį jos sprendimo būdus. 

Užsiregistravusieji gaus ir ekspertų paruoštą metodinę medžiagą, galimybę nemokamai dalyvauti konferencijose, seminaruose bei pažymėjimus, liudijančius apie dalyvavimą konkurse. 

Lapkričio mėnesį bus apdovanotos trys stipriausios šalies mokyklų komandos, o nugalėtojų lauks pažintinė ir su aplinkosauga susijusi kelionė į Europos šalį.

„Žaliąją odisėją“ organizuoja didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“. 

Atkreipiame dėmesį, kad konkursas – nemokamas. Daugiau informacijos apie jį rasite čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: