Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį susitiko su Europos Komisijos vicepirmininku Margaričiu Schinu. Daugiausia dėmesio susitikime buvo skirta migracijos, ES sienos apsaugos ir pandemijos suvaldymo klausimams aptarti.

Šalies vadovas akcentavo, kad Baltarusijos režimo vykdoma hibridinė ataka prieš Lietuvą ir ES verčia peržiūrėti ES teisės aktus, reglamentuojančius migraciją, prieglobsčio politiką ir ES sienos apsaugą.

„ES institucijos ir ES valstybės narės turi turėti įrankius greitai reaguoti į hibridinio pobūdžio atakas: efektyviai reaguoti į nelegalius sienos kirtimo atvejus, padidinti ES pajėgumus grąžinant nelegalius migrantus į kilmės šalis, prieglobsčio prašymus priimti tik sienos kirtimo postuose ir diplomatinėse atstovybėse,  taip pat efektyviai panaudoti ES programas sienos kontrolei stiprinti“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, pokyčiai ES teisės aktuose yra būtini, kad užkirstume kelią nedemokratiškiems režimams galimybę manipuliuoti ES prieglobsčio politika. Prezidentas informavo, kad šiuos klausimus planuoja kelti Europos Vadovų Taryboje spalio mėnesį.

Susitikime taip pat skirta laiko COVID-19 pandemijos suvaldymo klausimams aptarti. Prezidentas pabrėžė, kad vakcinacija šiuo metu yra Lietuvos prioritetas. Šią savaitę pasiekus 70 proc. vakcinacijos rodiklį, ir toliau yra dedamos visos organizacinės ir komunikacinės pastangos, kad vakcinacijos tempas nelėtėtų.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva pasisako už ES vakcinų paramos teikimą, ypač Rytų partnerystės šalims.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: