Vasario 9 d. su profesinių sąjungų atstovais susitiko Prezidentas Gitanas Nausėda. Didelę susitikimo dalį užėmė diskusija dėl susidariusios situacijos „Achemoje“, kuri atvedė darbuotojus į streiką. Pasak Prezidento, socialinis dialogas naudingas ne tik darbuotojams, bet ir darbdaviams, padedantis plėtoti kokybiškas darbo vietas, o kolektyviai susitarimai yra kokybiško socialinio dialogo įrankis.

Streikuojantiems achemiečiams palaikymą reiškia ne tik Lietuvos profesinės sąjungos, tačiau ir pasaulinė bei Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC ir ETUC),  Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU), Europos pramonės profesinė sąjunga (IndustriAll Europe) bei kolegos iš daugybės šalių.

Streikuojančiųjų palaikymo akcijos tęsiasi. Šiandien, vasario 11-ąją vyksta palaikymo akcija prie koncerno “Achemos grupė” būstinės Vilniuje ir mitingas prie „Achemos“ gamyklos Jonavoje.

„Achemos“ profesinės sąjungos inicijuotas neterminuotas „Achemos“ darbuotojų streikas prasidėjo antradienį ryte, reikalaujant bendrovės vadovybės pasirašyti dvejų metų trukmės kolektyvinę sutartį, kuri numatytų naujas darbo apmokėjimo sąlygas.

Pasak įmonės „Achema“ generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, bendrovė kolektyvinės sutarties nepasirašo, nes, visų pirma, tai būtų ne partnerystė.

„Taip, kaip šiuo metu elgiasi profsąjunga, partneriai nedaro. Esame verčiami pildyti eilę niekuo nepagrįstų reikalavimų bei suteikti išskirtines privilegijas profsąjungos nariams, tokiu būdu apeinant likusius beveik du trečdalius bendrovės darbuotojų. Toks požiūris prasilenkia su mūsų vertybėmis bei įsitikinimais. Daug kartų sakiau ir sakysiu, kad mums svarbūs ir reikalingi visi darbuotojai, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų, gaunamo atlyginimo, narysčių ar kitų kriterijų“, - kiek anksčiau yra sakęs R. Miliauskas.

Primename, kad AB „Achemos“ valdyba sausio 31-ąją pakoregavo atlygio sistemą, pripažindama, kad neužtikrino tinkamo darbo užmokesčio apskaitos vykdymo taip, kaip buvo numatyta. Vadovų skirstomų premijų fondas, iki tol siekęs 3,5 proc., buvo padidintas iki 5 proc.

AB „Achema“ 2022 metų darbo užmokesčio fondas padidintas nuo 2 mln. iki 5 mln. eurų, taigi šiemet įmonės darbuotojai gaus didesnį atlygį - darbo užmokestis papildomai bus padidintas dar 6,5 proc. - kai tik gamykla pilnai atstatys savo gamybinius pajėgumus. Tikėtina, kad tai įvyks pirmojo ketvirčio pabaigoje ar antrojo ketvirčio pradžioje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: