Prie konteineriu paliekamos šiukšlės - problema, apie kurią Jonavoje kalbama jau ne vienerius metus. Kol taip savo atliekas paliekantys asmenys beria eilę pasiteisinimų, Kosmonautų gatvėje gyvenanti Rima Aukštkalnienė pasakoja, kad neatsakingi žmonių veiksmai tapo jos augintinio sunegalavimo priežastimi. 

,,Gyvenu Kosmonautų gatvėje. Visad nešu šiukšles į konteinerius, kurie yra šalia 14 namo. Tuo pat metu veduosi ir šunelį. Ne kartą pastebėjau, kad kaimynystėje gyvenanti moteris prie tų konteinerių palieka maisto atliekas. Kažkada pabariau ją ir pasakiau, kad taip elgtis negalima, nes paskui jas tampo varnos, o kur dar musės, bet ji piktai man atkirto, kad kam išmesti tai, ką gali suėsti benamiai gyvūnai.

Šeštadienį šiukšles nešiau jau sutemus. Vienu momentu pamačiau, kad mano šuo kažką ryja. Taip, ten vėl buvo paliktos maisto atliekos... Sekmadienį gyvūnas pradėjo vemti ir tuštintis krauju. Nuskubėjus pas veterinarus paaiškėjo, jog jis prarijęs virto kaulo gabaliuką. Teko daryti operaciją... Veterinarai sakė, kad viskas galėjo baigtis gyvūno mirtimi. Šuo dar dabar itin blogai jaučiasi. Tikiuosi jam viskas bus gerai, bet nenoriu, kad mano istorija liktų tyloj.

Žmonės, atsipeikėkit ir susitvarkykit savo šiukšles tinkamai. Jei norit maitinti benamius gyvūnus, tam yra įrengtos specialios šėryklos. Niekas nenori ir uostyti jūsų supuvusių atliekų. Yra konteineriai, tai ir naudokitės jais", - pasakojo į redakciją paskambinusi Rima.

Kaip nurodo Jonavos komunalinių atliekų tvarkymo taisyklės, maisto atliekos privalo būti išmetamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Dalis miesto konteinerių yra filmuojami, o asmenys, paliekantys atliekas šalia konteinerių, gali sulaukti ir baudų.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: