Jau ketvirtadienį po šventinės pertraukos bus pratęstas Baltijos moterų tinklinio čempionatas. Komandos praėjusiais metais sužaidė skirtingą mačų skaičių, bet pirmąsias įžvalgas jau galima pasidaryti.


Turnyre šiuo metu pirmauja Tartu „TU-Bigbank“ (Estija) komanda su 32 taškais. Tiesa, tas pirmavimas yra labiau formalus, nes pagal prarastus taškus ši ekipa atsilieka tiek nuo Kauno „Kauno-VDU“ (12 rungt./30 tšk.), tiek nuo „Talinna Ulikool-Kikas“ (Estija, 13 rungt./29 tšk.), tiek nuo „Jelgava“ (Latvija, 11 rungt./27 tšk.) komandų.


Lietuvos čempionės „Kauno-VDU“ tinklininkės per 12 susitikimų iškovojo 10 pergalių ir pademonstravo, kad šiemet yra nusiteikusios ambicingai.


„Žinoma, kad vieta yra gera, o kalbant apie žaidimą, tai manau, jog mūsų komanda yra neblogai sukomplektuota. Vis tik po naujųjų metų turime šiokių tokių sveikatos problemų, todėl žiūrėsime kaip sezonas toliau dėliosis“, - kalbėjo „Kauno-VDU“ trenerė Vida Makauskienė.
Trenerė prisipažįsta, kad turnyro lentelės viršuje esančios komandos yra panašaus pajėgumo ir visos jos pretenduoja į medalius.


„Žvelgiant į dabartinę situaciją, sunku kažką prognozuoti. Viską gali pakoreguoti ligos, tvarkaraščio korekcijos. Viskas gali greitai apvirsti aukštyn kojomis. Šioje lygoje gal tik autsaiderėms yra kiek sunkiau, o visos kitos gali nugalėti bet ką“, - aiškino V. Makauskienė.
„Kaunas-VDU“ trenerė sako, kad svarbiausias tikslas yra patekti į finalinį ketvertą. Tada jau bus keliami kiti tikslai.


„Pagal pirmą ratą pamatėme, kad galime nugalėti bet kurią komandą. Taip pat galime ir pralaimėti lyderėms. Vis tik labai norėtume patekti mažiausiai į ketvertuką“, - teigė V. Makauskienė.


Praėjusiame sezone „Kaunas-VDU“ Baltijos lygoje užėmė ketvirtąją vietą.


Po pertraukos į Baltijos lygą sugrįžusi Jonavos „Aušrinės-KKSC“ komanda taip pat sezoną pradėjo sėkmingai ir taikosi į aukščiausias pozicijas. Per 13 rungtynių 9 pergales iškovojusios ir 25 taškus surinkusios Jonavos klubo tinklininkės turnyro lentelėje rikiuojasi penktos.


„Jei mums pasiūlytų penktą vietą, tai nesutiktume. Mūsų tikslas patekti į finalo ketvertą. Stebint komandas ir situaciją turnyro lentelėje, galėčiau išskirti pirmas 8 komandas. Šiemet jos yra panašaus pajėgumo ir demonstruoja kokybišką tinklinio lygį. Rezultatai yra nenuspėjami ir neprognozuojami, lyg amerikietiški kalneliai“, - sakė „Aušrinės-KKSC“ trenerė Raimonda Strelkauskaitė.


Pasak trenerės, vasarį bus pats įdomumas, nes prasidės atkrintamosios varžybos, kurias nuspėti bus labai sunku.


„Aušrinės-KKSC“ kapitonė Akvilė Sebežiova pridūrė, kad žaidime jonaviškės labiausiai reikia šlifuoti užtvaros skyles ir komandinį darbą gynyboje.


Trečia Lietuvos komanda – Alytaus „Prekyba-Parama“ su 7 taškais po 12 rungtynių tarp 12 ekipų užima 10-ą poziciją. Tiesa, gruodžio mėnesį Alytaus klubas parodė, kad žaidimas gerėja ir jis gali mesti iššūkį aukščiau esančioms ekipoms. Tiesa, iki vietą ketvirtfinalyje garantuosiančios 8 pozicijos „Prekybai-Paramai“ trūksta 9 taškų.


Įdomu tai, kad po praėjusio sezono gerokai susilpnėjo finalininkės. 2020 metų Baltijos lygos čempionė Talino „TalTech-Tradehouse“ (Estija) ekipa (3 tšk.) užima vos 11-ąją vietą, o vicečempionė Rygos RVS-LU (Latvija, 20 tšk.) komanda yra septinta.


Geriausių žaidėjų sąrašuose galima išvysti ir Lietuvos tinklininkes. Rezultatyviausių žaidėjų sąraše antrąją vietą užima Jekaterina Kovalskaja („Aušrinė-KKSC“), o septintąją – Viltė Bogdanovič („Kaunas-VDU“). J. Kovalskaja taip pat yra trečia pagal padavimų statistiką bei antra pagal priėmimų efektyvumą.


Geriausių blokuotojų sąraše ketvirta rikiuojasi Gabija Kasperavičiūtė („Kaunas-VDU“).
Ketvirtadienį įvyks Lietuvos klubų akistata – Alytuje „Prekyba-Parama“ kausis su „Kauno-VDU“ komanda. Mačo pradžia – 19.30 val.


Savaitgalį visos trys Lietuvos komandos žais namuose. Šeštadienį 16 val. Jonavos „Aušrinė-KKSC“ susitiks su „Jelgava“, 18 val. „Kaunas-VDU“ priims Talino „Audentes SG/NK“ (Estija) ekipą, o „Prekyba-Parama“ – „Talinna Ulikool-Kikas“ klubą.


Sekmadienį 12 val. „Kaunas-VDU“ naujojoje VDU salėje kausis su „Tallina Ulikool-Kikas“, o „Prekyba-Parama“ namuose susitiks su „Audentes SG/NK“ tinklininkėmis. 14 val. „Aušrinė-KKSC“ kovos su RVS-LU ekipa.


„Amber-Arlangos“ tinklininkai vyks į Latviją


Savaitgalį sugrįš ir „Credit24“ Baltijos vyrų tinklinio Čempionų lygos kovos. Lietuvos čempionė ir neseniai LTD Didžiąją taurę iškovojusi Gargždų „Amber-Arlangos“ komanda savaitgalį viešės Latvijoje.


Šeštadienį Lietuvos ekipa išmėgins jėgas su Jelgavos „Biolars-Jelgava MSG“ komanda, o sekmadienį – su Rygos „RTU-Robežsardze-Jūrmala“ klubu.
Solidžiai savo antrąjį sezoną Baltijos lygoje pradėjusi „Amber-Arlanga“ (8 rungt./11 tšk.) turnyro lentelėje užima ketvirtąją vietą. Būsimi varžovai yra žemiau. Jelgavos ekipa (4 tšk.) rikiuojasi devinta, o Rygos (8 tšk.) – septinta.


Čempionate pirmauja Tartu „Bigbank“ (Estija, 25 tšk.). Beje, lyderių penketuke yra net keturi Estijos klubai ir minėta „Amber-Arlanga“.


Rezultatyviausių žaidėjų sąraše lietuvis Daumantas Katinas užima devintąją vietą. „Amber-Arlangos“ narys Dmitrijus Šlominas yra trečias pagal padavimų statistiką. Tuo tarpu Linas Starkutis yra trečias pagal blokuotus smūgius.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: