Informuojame, kad iki šių metų kovo 1 d. priimami prašymai dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo asmenims su negalia.

Pritaikyti galima būstą, kuris nuosavybės teise priklauso pačiam asmeniui su negalia, kitam fiziniam asmeniui arba savivaldybei. Jame turi būti deklaruota ir faktinė asmens su negalia gyvenamoji vieta, išskyrus atvejus, kai būstas nėra visiškai baigtas. Tačiau būsto baigtumas turi būti ne mažesnis kaip 80 procentų. Būsto savininkas, jei būstas nepriklauso pačiam asmeniui su negalia, turi sutikti su būsto pritaikymu asmeniui su negalia, nuosavybė į būstą negali būti apribota, būstas negali būti išnuomotas, išskyrus, jeigu tai socialinis būstas arba kai savininkas – savivaldybė.

Būstas pritaikomas asmeniui su negalia, kuriam nustatytas:

Neįgalumo ar dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo ar specialiųjų poreikių lygis), jeigu jie nėra įrašyti į savivaldybės ar valstybės eilę ilgalaikei socialinei globai gauti arba negauna ilgalaikės socialinės globos paslaugų valstybės, savivaldybės ar privačiose socialinės globos įstaigoje, arba negauna paliatyviosios pagalbos paslaugų valstybės, savivaldybės ar privačioje įstaigoje, ir:

  1. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki  2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis) ir asmuo turi judėjimo sutrikimų;
  2. judėjimo techninės pagalbos priemonių poreikis;
  3. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis) dėl psichikos ar proto negalios;
  4. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki  2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis) dėl regos sutrikimo. 

Dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo gyventojai gali kreiptis į Jonavos rajono savivaldybės socialinių paslaugų centrą, adresu Chemikų  g. 136, Jonava arba tel. (8 349)  547 22. Kontaktinis asmuo Giedrė Gailiauskaitė, tel. ( 8 349) 33122.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: