Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siūloma įtvirtinti administracinę atsakomybę už nedidelio kiekio kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą be tikslo platinti.

Pagal svarstomą projektą, neteisėtas nedidelio kiekio kanapių (jų dalių), kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo platinti, užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 300 eurų. Už pakartotinį administracinį nusižengimą grėstų nuo 300 iki 1000 eurų.

Už šį nusižengimą taip pat galėtų būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

Svarstymo metu Seimas pritarė pataisai, pagal kurią asmeniui, daugiau kaip tris kartus per vienerius metus baustam už šį administracinį nusižengimą, privalėtų būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas kreiptis į priklausomybės ligų centrą ir įvykdyti gydytojo psichiatro sudarytą gydymo programą.

Pataisomis siūloma leisti atleisti asmenį nuo administracinės atsakomybės, jei jis savanoriškai kreiptųsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar į valstybės instituciją norėdamas atiduoti neteisėtai pasigamintas, perdirbtas, įgytas, laikytas, gabentas ar parsiųstas kanapes (jų dalis), kanapių aliejų, kanapių dervas, kanapių ekstraktus ar tinktūras.

Koks kanapių (jų dalių), kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų kiekis būtų laikomas nedideliu, būtų nustatoma remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintomis rekomendacijomis.

„Nedideliu kiekiu kanapių dažniausiai disponuoja jauno amžiaus žmonės, kurie dar tik pradeda kurti savo gyvenimą, todėl sulaikius tokį asmenį su nedideliu kiekiu kanapių be tikslo jas platinti ir taikant jam baudžiamąją atsakomybę, yra užkertamas kelias šio asmens karjerai ir asmens nepriekaištingai reputacijai. Pažymėtina, kad tokios veikos pavojingumas visuomenei yra ypač mažas, todėl baudžiamosios atsakomybės taikymas yra nesuderinamas ir prieštarauja proporcingumo principui“, – pažymi pasiūlymo iniciatoriai aiškinamajame rašte.

Po svarstymo už Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus (projektas Nr. XIVP-1766(2) balsavo 63 Seimo nariai, prieš – 60, susilaikė 2 parlamentarai.

Tačiau svarstymo metu Seimas nusprendė nepritarti su minėtu projektu susijusioms Baudžiamojo kodekso pataisoms (projektas Nr. XIVP-1767)(2) ir jas grąžino pagrindiniam Teisės ir teisėtvarkos komitetui tobulinti. Pataisomis siūloma suderinti nuostatas su svarstomomis Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis ir už nedidelio kiekio kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą be tikslo platinti įtvirtinti ne baudžiamąją, o administracinę atsakomybę.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: