Visą spalį vykęs projektas „Olimpinis mėnuo“ šiemet sutraukė rekordinį dalyvių skaičių.

Net 2,7 tūkst. pradinių klasių arba daugiau nei 50 tūkst. pradinukų visoje Lietuvoje projekto metu mankštinosi su olimpiečiais, sportininkais, pramogų pasaulio atstovais, mokėsi sveikos mitybos pagrindų ir patys gamino sveikus patiekalus kartu su žinomais kulinarais ir mitybos specialistais, iš Lietuvos sporto komandų mokėsi bendradarbiavimo bei gilino emocinės sveikatos žinias. 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) jau ketvirtus metus organizuoto projekto metu dalyviai buvo kviečiami gilinti fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, bendradarbiavimo ir emocinės sveikatos temų žinias. 

„Žinia apie projektą sklinda garsiai, o iniciatyvos vertę geriausiai apibūdina patys vaikai. Kiekvieną projekto savaitę lankėme skirtingas mokyklas, kur prašėme vaikų pasidalinti įspūdžiais – ką sužinojo ar išmoko. 

Be galo smagu klausyti, kai vaikai pasakoja, kad salotos ne tik gražiai atrodo, bet ir yra skanios. Pradinukai žino, kad pyktis yra emocija, kurią irgi reikia išjausti, kad svarbu pasitikėti draugais, nes drauge mes galime daugiau nei po vieną. 

Esame labai dėkingi projekto globėjai poniai Dianai Nausėdienei už didžiulį palaikymą, sportininkams, kurių istorijos, mankštos ir nuoširdūs pokalbiai įkvėpė vaikus. Taip pat atsidavusiems pedagogams bei tėveliams, kurie kaip visada aktyviai įsitraukė į veiklas”, – džiaugėsi olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. 

Projekto metu dalyviai įsitraukė į kiekvienai temai pritaikytus, specialistų paruoštus užsiėmimus pamokų, pertraukų metu bei namuose. Vaikai buvo kviečiami žaisti įvairius temą atitinkančius žaidimus, sekti savo fizinį aktyvumą, rengti nuotykių ekspedicijas, pažinti maistines medžiagas. Taip pat kasdien įvertinti savo emocijas ir jomis pasidalyti su savo klasės draugais bei įsitraukti į kitas pradinukams patrauklias veiklas. Kiekvieną savaitę vaikus lydėjo ir temas atitinkantys superherojai. 

„Žymių žmonių patarimus vaikai labiau priima. Mes labai dažnai kalbame, tarkime, kad reikia gerti vandenį, bet kai biomedicinos mokslų daktaras papasakojo, kiek jo reikia gerti, o jam pritarė žinomas virtuvės šefas Gian Luca Demarco ir superherojus Amis Kilniaširdis, vaikai iškart sukluso ir dabar patys vienas kitą skatina. Vandens ąsotis per pietus žymiai greičiau ištuštėja“, – dalijosi Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos pedagogė Nijolė Šilanskienė. 

Į projekto veiklas tradiciškai įsitraukė bei patirtimi dalijosi žinomi sportininkai. Kartu mankštintis vaikus kvietė olimpiečiai lengvaatletė Diana Zagainova, kanojininkas Henrikas Žustautas, slidininkas Mantas Strolia, lengvaatlete Irina Krakoviak–Tolstika, taip pat boksininkas Tadas Tamašauskas bei krepšininkė Laura Juškaitė. Prie jų prisijungė ir dainininkė Eglė Jurgaitytė.

„Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę prisidėti prie projekto veiklų ir įkvėpti vaikus, man tai atrodo labai svarbu. Man pačiai fizinis aktyvumas suteikė galimybę pamatyti pasaulį, sportuodama susiradau daug draugų, tad labai džiaugiuosi galėdama bent dalelę to perduoti mūsų mažiesiems“, – sakė D. Zagainova.

Sveikos mitybos pagrindų vaikai mokėsi kartu su kulinaru Gian Luca Demarco bei mitybos specialistu Artūru Sujeta, o emocinės sveikatos žinias gilino kartu su psichologe Asta Jakoniene. 

Apie komandinio darbo bei pasitikėjimo vienas kitu svarbą vaikams pasakojo porinės keturvietės irkluotojai Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas, Žygimantas Gališanskis bei komandos treneris Kęstutis Keblys, tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė, merginų ledo ritulio „Hockey Stars“ komandos narės Gabija Griniūtė, Gertrūda Gliožaitytė, Greta Baubaitė, Jonė Vaičiukienė, futbolo klubo „Žalgiris“ nariai Saulius Mikoliūnas ir Edvinas Gertmonas bei krepšinio klubo „Rytas“ žaidėjai Margiris Normantas ir Gytis Radzevičius. 

Taip pat projekto metu pradinukai turėjo išskirtinę progą nuotoliniu būdu pabendrauti su olimpiečiais baidarininkais Andrejumi Olijniku bei Mindaugu Maldoniu, olimpiete penkiakovininke Ieva Serapinaite, H. Žustautu, L. Juškaite bei D. Zagainova. 

„Man labai patiko sportuoti su superherojumi Ąžuolu Galinguoju ir geriausiais Lietuvos sportininkais. Esu juos matęs per televiziją, bet niekada negalvojau, kad galėsiu su jais pakalbėti. Paklausiau, kiek sportininkas turi medalių, tai sakė net 60! Aš taip pat labai norėčiau sportuoti visą gyvenimą, noriu, kad galėčiau bėgioti su draugais, būti sveikas ir mano gyvenimas būtų linksmas“ , – įspūdžiais dalijosi projekto dalyvis Dovydas. 

Visos projekte dalyvavusios klasės dalyvaus burtų traukimo ceremonijoje, kurios metu paaiškės, kas laimės organizatorių įsteigtus prizus. 

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija.

LTOK inf.  

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: