Praėjusių metų lapkričio 30-ąją per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Jonavoje, šalia tvenkinio, rastas mirusio vyro kūnas. Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, ar yra vykdyto tyrimo išvados.

Kaip informavo Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, priimtas nutarimas nutraukti šį ikiteisminį tyrimą.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistų išvadoje nurodyta, kad asmuo buvo patyręs dviejų kairiųjų šonkaulių lūžius, tačiau toks sužalojimas atitinka nesunkų sveikatos sutrikdymą ir įtakos mirčiai neturėjo. Konstatuota asmens mirties priežastis - bendras kūno atšalimas.

,,Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad asmuo šonkaulių lūžius galėjo patirti be pašalinės jėgos poveikio, t. y. griūdamas nelaimingo atsitikimo metu. Tai patvirtina teismo medicininio tyrimo išvados, kad minėti sužalojimai galėjo būti padaryti nugriuvus ir krūtinės kaire puse atsitrenkus į kietą buką daiktą, artimu mirčiai metu, tačiau mirčiai įtakos neturėjo.

Iš apklaustų liudytojų parodymų ir medicininių duomenų matyti, kad asmenį ištikdavo epilepsijos priepuoliai, kurių metu jis krisdavo", - paaiškino Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros atstovė T. Merkevičiūtė.
 
Anot jos, įvertinus ikiteisminio tyrimo duomenis, konstatuota, jog negauta duomenų, patvirtinančių, kad mirusio asmens atžvilgiu būtų padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, todėl, nenustačius kitų asmenų veikoje tyčios ar nusikalstamo neatsargumo, įtakojusių jo mirtį, ikiteisminis tyrimas nutrauktinas.
 
Primename, kad vyro (gim. 1970) kūnas buvo rastas Varnutės pirmajame tvenkinyje ant medinio liepto dalies. Netrukus pareigūnai patvirtino, kad mirusiojo galvoje buvo matyti žaizdos. 
 
Kaip paaiškino prokuratūra, asmeniui buvo padaryti minkštųjų audinių sužalojimai, kuriuos galėjo padaryti gyvūnai, tačiau tai nėra tiesioginė šio asmens mirties priežastis. 
 
 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: