Vakar, liepos 19-ąją, socialiniame tinkle ,,Facebook" paskelbtas įrašas, raginantis jonaviečius nepamiršti aplankyti jų prižiūrimų kapelių gyvūnų kapinėse. Kelios žinutės apie tai atsiųstos ir portalo jonavoszinios.lt redakcijai. Žurnalistai apsilankė kapinėse bei įvertino esamą situaciją.

,,Sveiki, jonaviečiai. Šį vakarą nuvykome į gyvūnėlių kapines, aplankyti brangaus, bet, deja, nesenai iš gyvenimo pasitraukusio šeimos nario. Vos išlipus iš automobilio, pasijuto smarkus dvėselienos kvapas. Bet ką gi, pagalvojau, kad vis dėl to, tai yra kapinės ir čia jausti tokį kvapą iš tiesų yra nenuostabu. Tačiau atidarius vartelius ir įžengus į vidų, išvystas vaizdas tikrai šokiravo. Vos už keletos žingsnių, ant žolės gulėjo jau iš tiesų sudžiūvusi gaišena. Iš pirmo vaizdo pasirodė, kad katinas, (nedidukas, baltos kojytės), bet gali būti, kad suklydau, nes į tokį kraupų vaizdą ilgai žiūrėti tikrai nesinorėjo. Už kokių dešimt metrų nuo gyvūno, voliojosi pledas į kurį, tikriausiai, ir buvo susuktas augintinis. Apsidairius aplinkui  pastebėjome ir daugiau išdraskytų bei suniokotų kapų. O ant mūsų augintinio kapo, esančio prie pat tvoros, teritorijos gale, pastebėjome du 4-6cm dydžio pėdsakus. Priėmiau išvadą, kad teritorijoje siaučia laukiniai žvėrys. Todėl prašau, jeigu ten ilsisi jūsų šeimos narys augintinis, nepatingėkite nuvažiuoti patikrinti ir sutvarkyti kapelių. Nes, kaip ir minėjau, yra suniokotų, o galbūt vienas iš jų yra Jūsų augintinio. O tiems, kurie ten dar laidosite augintinius ateityje, rekomenduočiau kasti gilesnes duobes, norint išvengti tokių nemalonių situacijų. Tikiuosi žmones, kuriems šis post'as yra interesuotas, tai pasieks", - skelbė mergina.

Su prašymu paviešinti minėtą įrašą portale į redakciją kreipėsi skaitytojas Edvinas.

,,Gal reikėtų atkreipti į tai dėmesį ir plačiau išplatinti? Tegul žmonės žino ir patys įvertina savo augintinių kapelių būklę. Aš pats planuoju vykti ten kai tik galėsiu", - rašė vaikinas.

Šiandien, liepos 20-ąją, į kapinaites nuvyko ir jonavoszinios.lt  žurnalistai. Gyvūnų kūnelių nebuvo matyti, tačiau dalis kapų atrodė prakasinėti.

Nors teritorija - aptverta, verta pastebėti, kad po tvora yra tarpų. Šiais išties gali pasinaudoti laukiniai gyvūnai.

Norint išvengti nemalonių situaciją, patariama atkreipti dėmesį į gyvūnų kapinių taisykles ir užkasti savo augintinius pakankamame gylyje. 

Pagal taisykles, gyvūnų augintinių laidojimo vieta skiriama nemokamai; kapas turi būti ne didesnis negu 1,5 kv. m (1,5 x 1,0 m); atstumas tarp kapaviečių  – ne didesnis negu 0,5 m.; laidojimo vietos sužymėtos ir sunumeruotos; laidoti reikia eilės tvarka; užkasus augintinį, turi būti pastatytas kapo vietą žymintis ženklas (paminklas) – ne aukštesnis negu 0,6 m nuo žemės paviršiaus; taip pat gali būti įrengtas antkapis ir kapavietės tvorelė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: