Jonavos rajone, Batėgalos kaime steigiama nauja įstaiga – Batėgalos senelių namai „Lumos“, kur vienu metu galės įsikurti apie 40 senyvo amžiaus asmenų. Tuo pačiu, bus sukurta ir 11 naujų darbo vietų, o prioritetas teikiamas vietiniams gyventojams. Įstaiga bus atvira ir vietos bendruomenei.

Senelių namų rekonstrukcijos darbai, iš dalies finansuojami Europos Sąjungos, pagal įmonės veiklos plėtros projektą. Batėgalos senelių namų direktorė Rita Volodzkienė pasakoja, kad įstaiga įsikurs rekonstruotose buvusio Batėgalos darželio patalpose. Šiuo metu įrenginėjama 16 gyvenamųjų kambarių, užimtumo organizavimo ir poilsio erdvės, gydytojo ir procedūrinis kabinetai, administracinės patalpos, virtuvė, skalbykla, sanitariniai mazgai ir kitos patalpos. Renovacijos darbai nesustoja ties vidumi. Lauke įrenginėjamas fontanas, pavėsinė, suoliukai, tiesiami nauji takeliai ir statoma terasa su vaizdu į mišką.  

Patogu ne tik gyventojams, bet ir darbuotojams

Senelių namai įsikūrę ramioje vietoje netoli miško, Jonavos raj. Batėgalos kaime. Namai yra strategiškai patogioje vietoje, tarp Jonavos (15 km. iki miesto centro.) bei Kauno (25 km. iki miesto centro). Įstaigą galima pasiekti ir viešuoju transportu. Autobusai iš Jonavos ir Kauno kursuoja kiekvieną dieną, o stotelė yra vos 200 m. nuo senelių namų. Beveik 800 kvadratinių metrų pastatas dviaukštis, todėl čia įrengtas ir liftas. Iš viso įstaiga gali priimti apie 40 gyventojų. Jų patogumui siūlomi dviviečiai, triviečiai ir keturviečiai kambariai. Globos namuose senoliams visą parą bus teikiama profesionali medicininė priežiūra. Gyventojų bei darbuotojų patogumui, pagal poreikį, kambariuose bus statomos automatinės lovos. Keliais mygtukų paspaudimais valdomos lovos lengvai prisitaikys prie gyventojams patogios gulėti pozicijos ir tuo pačiu palengvins darbuotojų pareigas. 

Turiningas laisvalaikis

Senelių namų direktorė sako, jog turiningas ir lavinantis laisvalaikis yra vienas iš įstaigos prioritetų. Gyventojus kasdien kvies aktyviai dalyvauti užimtumo grupėse kartu su socialine darbuotoja: žaisti stalo žaidimus, mankštintis, piešti, šokt ir dainuoti, žiūrėti filmus, kartu skaityti ir t.t. Užimtumo veikla kiekvienam bus siūloma individualiai, pagal savarankiškumą, galimybes ir pomėgius. Įstaigoje lankysis įvairūs ansambliai, grupės ir kapelos, dovanodamos gyventojams išskirtinius koncertus. Pagal poreikį ir norus, gyventojams bus suteikiama galimybė naudotis grožio specialistų paslaugomis (masažai, kirpykla, manikiūras, pedikiūras ir pan.). Taip pat, gyventojai bus kviečiami dalyvauti Valstybinių švenčių minėjimuose, švęsti kalendorines ir asmenines šventes. Ne mažiau svarbi ir psichologinė gyventojų būsena, todėl gyventojus konsultuos asmeninė psichologė ir teiks reikiamas jiems paslaugas. 

Kontaktai

Siekiant išvengti eilių, paskelbta išankstinė rezervacija. Apsilankykite https://bategalosseneliai.lt/  arba susisiekite telefonu +37063464997 ir el.paštu - bategalosseneliai@gmail.com 

Taip pat, sekite senelių namus „Facebook“ – Batėgalos senelių namai „Lumos“ ir pirmieji sužinokite visas naujienas!

 

 Užs. nr. 2020/10/27/1

Taip pat skaitykite: