Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 44-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 57,6 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas ir toliau registruojamas Kėdainių r. – 89,2 atvejai 10 000 gyventojų per savaitę. 

Per savaitę sergamumas gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose sumažėjo 15 proc., registruoti 2 gripo atvejai. Vaikai sudaro 46 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 44-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nebuvo. 

Jonavos rajone 43 sav. (spalio 25–31 d.) registruoti  320 ŪVKTI atvejai, tai sudarė 79,1 atv./ 10 tūkst. gyventojų per savaitę. 44 sav. (lapkričio 1–7 d.) registruoti 236 ŪVKTI atvejai, tai sudarė 58,3 atv./ 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Gripo atvejai nefiksuoti.  

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra didesnis. Pernai 44-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 42,7 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Registruoti 3 gripo atvejai. Vaikai sudarė 33 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. 

Gripas – ūmi virusų sukelta kvėpavimo takų infekcija, pasireiškianti karščiavimu, sausu kosuliu, gerklės, galvos ir raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu. Tarp žmonių gripo virusas plinta oro-lašeliniu būdu, žmonių imlumas gripui yra didelis. Inkubacinis periodas trunka vidutiniškai 48 val.

 Neatslūgstant COVID-19 pandemijai, ypač svarbu skiepytis nuo gripo. Ir gripas, ir COVID-19 yra užkrečiamos kvėpavimo takų ligos, tačiau jų kilmės priežastis – skirtingi virusai. Susirgus gripu ir Covid-19 liga (koronaviruso infekcija) gydymas yra sudėtingesnis, išauga sunkių komplikacijų tikimybė.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, Lietuvą pasiekusi antra gripo vakcinos siunta nuo praeitos savaitės jau išvežiojama į gydymo įstaigas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad gripo vakcina gali nemokamai pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantys žmonės. Rizikos grupėms priskiriami 65 m. ir vyresni asmenys; nėščiosios; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais (taip pat ir vaikai); sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai. 

Vyresnio amžiaus asmenims, kurių daugiausia tarp priklausančiųjų rizikos grupei, patartina skiepytis vėliau – lapkričio-sausio mėnesiais.

Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją. 

NVSC Kauno departamento inf. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: