Skaitmeninis išpirkimas: tavo duomenys yra mūsų rankose
Cyber šantažo laiško turinys gali ir šokiruoti, ir išgąsdinti tuos, kurie mažai susidūrę su sukčiavimais elektroninėje erdvėje. Šis laiškas yra tipiškas sukčiavimo bandymas, kuriuo siekiama išgąsdinti ir išvilioti pinigus iš aukos. Svarbu suprasti, kad sukčiai dažnai naudoja bauginimą, kad priverstų jus atlikti tai, ko jie nori. Tad kviečiame susipažinti su laiško turiniu, kad sulaukę panašaus grasinimo, jau būtumėte informuoti ir žinotumėte, kad tai nėra tikra.
(Kalba netaisyta - redakcijos pastaba) ,,Sveiki! Galite turėti problemų su įstatymu. Tai paskutinė galimybė išvengti nemalonių pasekmių ir išsaugoti savo reputaciją.
Į jūsų operacinę sistemą buvo įsilaužta. Visi jūsų asmeniniai duomenys buvo nukopijuoti į mano serverius. Į visų įrenginių, kuriuos naudojate prieigai prie interneto, operacines sistemas įdiegiau Trojos arklio virusą. Ši programinė įranga suteikia man prieigą prie visų jūsų įrenginių valdiklių.
Dėl šifravimo šio viruso neaptiks jokia sistema. Kiekvieną dieną jo parašai išvalomi.
Visus jūsų asmeninius duomenis jau nukopijavau į savo serverius.
Turiu prieigą prie jūsų el. pašto, žinučių, socialinių tinklų, kontaktų sąrašo.
Surinkęs duomenis iš jūsų įrenginio, radau daug įdomios informacijos apie jus.
Tau labai patinka žiūrėti suaugusiesiems skirtus vaizdo įrašus ir juos žiūrint patirti orgazmą. Turiu keletą vaizdo įrašų, kurie buvo įrašyti iš tavo ekrano.
Sumontavau vaizdo įrašą, kuriame aiškiai matyti jūsų veidas ir tai, kaip žiūrite pornografiją ir masturbuojatės.
Jūsų šeima ir draugai neturės problemų atpažindami jus šiame vaizdo įraše. Šis vaizdo įrašas gali visiškai sugriauti jūsų reputaciją.
Be to, jūsų įrenginyje sugebėjau rasti duomenų, kuriuos jūsų šalyje saugoti draudžiama. Galite turėti problemų su įstatymais.
Galiu išsiųsti jūsų neteisėtos veiklos įrodymus visiems jūsų kontaktams, paviešinti juos visiems internete.
Turiu daug jūsų asmeninių duomenų. Tai jūsų naršymo istorija, "Messenger" ir socialinės žiniasklaidos susirašinėjimas, telefono skambučiai, asmeninės nuotraukos ir vaizdo įrašai. Visus jūsų duomenis galiu paskelbti viešai.
Esu tikras, kad po to jumis susidomės policija. Ir kitos jūsų šalies saugumo tarnybos.
Užtenka vieno mano pelės spustelėjimo, kad visa jūsų įrenginyje saugoma informacija taptų vieša. Jūs suprantate pasekmes. Tai bus tikra katastrofa. Jūsų gyvenimas bus sugriautas.
Esu tikras, kad norėtumėte to išvengti, ar ne? Tai labai paprasta.
Jums reikia pervesti man 1000 eurų (bitkoinų ekvivalentu pagal pervedimo metu galiojantį kursą). Po to ištrinsiu visą informaciją apie jus iš savo serverių.
Daugiau jūsų nebetrukdysiu. Mano Bitcoin piniginė mokėjimui: (duomenys neskelbtini - redakcijos pastaba)
Nežinote, kas yra bitkoinai ir kaip jais naudotis? Pasinaudokite "Google". Mokėjimui atlikti turite 2 darbo dienas.
Perskaičius šį laišką, laikmatis prasideda automatiškai.
Jau gavau pranešimą, kad atidarėte šį el. laišką. Atsakyti man nereikia, šis el. laiškas buvo sukurtas automatiškai ir jo neįmanoma atsekti.
Nereikia bandyti su kuo nors susisiekti ir prašyti pagalbos. Bitkoinų piniginė yra nesusekama, todėl tik švaistysite laiką. Policija ir kitos saugumo tarnybos jums taip pat nepadės.
Kiekvienu iš šių atvejų nedelsdamas paskelbsiu visus vaizdo įrašus. Visi jūsų duomenys jau nukopijuoti į mano serverių klasterį, todėl el. pašto ar socialinės žiniasklaidos slaptažodžių keitimas nepadės.
Tikiuosi, kad pasirinksite tinkamą sprendimą", - rašoma melagingame laiške.
Policijos rekomendacijos
Anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, susipažinusio su laiško turiniu, elektroninis laiškas yra melagingas. Apie tokio pobūdžio (identiško turinio) elektroninius laiškus policijoje yra gaunama informacija jau keletą metų, tačiau po pertraukų, patiklių asmenų „medžiojimas“ vis atsinaujina.
Elektroniniame laiške melagingus teiginius galima pastebėti:
1. Laiškas nukreiptas į masę neapibrėžtų asmenų, sudarant įspūdį apie neva individualią pagrobtą informaciją apie asmenį, tačiau kreipiantis neįvardijami jokie asmens duomenys;
2. laiškas parengtas pasinaudojant vertimu. Identiško turinio laiškai anglų kalbą aprašomi daugelyje šalių;
3. laiške prašoma imtis skubių veiksmų, nesuteikiant galimybės pasitikslinti informacijos;
4. atkreipiamas dėmesys apie žinojimą, kad laišką perskaitė gavėjas, nors rašant laišką to žinoti negalėjo.
Gyventojus raginame būti budriems, nespausti įtartinų nuorodų, neatskleisti savo bankinių prisijungimų ir kitų asmeninių duomenų. O kilus įtarimams apie galimus sukčiavimo atvejus, kreipkitės į policijos pareigūnus.