Kaip savo ,,Facebook" paskyroje skelbia Jonavos bendruomenės pareigūnai, šį savaitgalį policijos pareigūnai vykdė reidą, kurio metu buvo patikrinta apie 430 vairuotojų.

Rezultatas: 6 neblaivūs eismo dalyviai. 2 vairuotojams pradėti ikiteisminiai tyrimai už vairavimą neblaiviems, kai girtumas viršija 1,5 promilių, dar 2 vairuotojams pradėtos administracinės teisenos. Taip pat sustabdyti 2 neblaivūs dviratininkai, kuriems taip pat pradėtos administracinės teisenos.
 
Gegužės 4 - 10 d. policija skiria didesnį dėmesį sąmoningumo didinimui dėl vairuotojų apsvaigusių nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų.
 
,,Dažnai nuo alkoholio apsvaigę asmenys negali adekvačiai reaguoti į situacijas, kontroliuoti savo veiksmų ar priimti teisingus sprendimus.
 
Todėl svarbu neleisti savo neblaiviam šeimos nariui, draugui, pažįstamam ar kaimynui vairuoti transporto priemonės!
 
Jeigu to padaryti nepavyko, pranešk skubios pagalbos telefonu - 112", - dėmesį atkreipia pareigūnai.
Primenama, kad:
 
1)Transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės), apsvaigę vairuotojai - užtraukia baudą nuo 80 iki 1100eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienų metų iki vienų metų šešių mėnesių arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo šešių mėnesių iki vienų metų ir draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, nuo vienų metų iki vienų metų šešių mėnesių.
 
2)Tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę būdamas neblaivus, (kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas) - baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
 
,,Raginame gyventojus, kavinių personalą ir kavinių lankytojus prisidėti prie sąmoningumo didinimo. Kelyje esame saugūs tiek, kiek patys esame atsakingi ir saugome vieni kitus", - skelbia Jonavos bendruomenės pareigūnai. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: