Seimo narių grupė užregistravo pasiūlymą dėl Seimo pavasario sesijos darbų programos. 

„Jau aišku, kad dėl Rusijos agresijos Ukrainoje mūsų sveikatos sistema gali susidurti su didele įtampa ir problemomis, susijusiomis su pagalba į mūsų šalį atvykstantiems ukrainiečiams. Tokiomis aplinkybėmis Vyriausybės noras žūtbūt „stumti“ gydymo įstaigų tinklo pertvarką, naikinti ligonines ir mažinti lovų skaičių atrodo ne tik nesuprantamas, bet ir pavojingas“, – sako pasiūlymą dėl darbotvarkės parengęs Eugenijus Sabutis. 

„Šios nepaprastosios padėties laikotarpiu forsuoti neišdiskutuotą ir daug kritikos sulaukiančią Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką netikslinga. Valdžia planuoja naikinti ligonines, mažinti lovų skaičių jose. Kam to reikia? Gydymo paslaugos turi būti užtikrintos ir prieinamos visoje Lietuvos teritorijoje. Esamas ligoninių tinklas gali priimti didelį skaičių nukentėjusiųjų nuo karo asmenų. Didėjant humanitarinei krizei Ukrainoje, neatmestina, kad mūsų sveikatos sistema gali susidurti su dideliu poreikiu suteikti medicinines paslaugas karo pabėgėliams, skirti vietų reabilitacijai po gydymo“, – įspėja parlamentaras. 

„Vyriausybė galimai neįvertino visų įmanomų scenarijų. „Paleidus“ sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, įvairiuose Lietuvos regionuose gali pritrūkti ne tik gydytojų ar medicinos specialistų, bet ir gydymui skirtų įstaigų – paslaugos bus nebeprieinamos ne tik bėgantiems nuo karo, bet ir Lietuvos piliečiams. Pertvarka skaudžiai palies medicininės reabilitacijos paslaugas. 

Šiuo metu tvyro visuotinis nerimas, neapibrėžtumas, abejonės dėl deklaruojamų reformos tikslų ir siekių – ne tik tarp medikų, bet ir visuomenėje. Numatoma naikinti ne vieną rajoninę ligoninę, atskirus skyrius gydymo įstaigose. Pavyzdžiui, naikinant paros chirurgijos paslaugas, neliks ir priėmimo skyrių, budinčių chirurgų ar pediatrų. Rajonuose neliks vaikų, akušerinių, terapinių skyrių, o pacientams teks vargti keliaujant į didmiesčių ligonines. Ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir nuo karo nukentėję ukrainiečiai gali būti priversti važinėti po Lietuvą, ieškodami artimiausios gydymo įstaigos“, – įspėja E. Sabutis. 

Parlamentaras piktinasi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikysena. 

„SAM manipuliuoja įtartinais skaičiais ir vengia atskleisti visą informaciją apie reformą. Pažeisdama visus galiojančius teisės aktus dėl privalomų atsakymo terminų, ministerija tik prieš pat darbų programos svarstymą Seime atsiuntė atsakymą į mano dar sausio mėnesį išsiųstus klausimus, bet ir iš jų mažai naudos – jie lakoniški ir aptakūs. Argumentuotų paaiškinimų vis dar nėra, net ir gavus SAM raštą - tai arba ministerija jų neturi, arba nenori jų atskleisti. Reiškia, turi ką slėpti“, – konstatuoja Seimo narys E. Sabutis. 

Siūlymą išbraukti „nevykusį“ projektą iš Seimo darbų programos drauge su E. Sabučiu teikia Tomas Bičiūnas, Liudas Jonaitis, Vidmantas Kanopa, Orinta Leiputė, Gintautas Paluckas, Algirdas Sysas ir Kęstutis Vilkauskas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: