Artėja pavasaris, o tai – pats geriausias metas namų statymo ar atnaujinimo darbams; aplinkos tvarkymui ar ją puošiančių statinių statymui. Tad, nieko keista, kodėl būtent šiuo metų laiku, lentos tampa viena paklausiausių statybinių prekių. Tad, jei ir jūs šį pavasarį planuojate praleisti meistraudami bei tobulindami savo namų aplinką, tai pats metas sužinoti, kaip išsirinkti tinkamiausias lentas.

Kokios lentos terasai tiks labiausiai?

Dauguma žmonių pripažįsta, jog viena maloniausių vietų, kur vasarą galima leisti laiką, yra terasa. Taigi, jei manote, kad šis pavasaris yra geriausias laikas ją įengti, kad atėjus vasarai, būtų galima mėgautis ypač maloniais rytais bei vakarais, tokiu atveju beliks tik įsigyti reikiamas medžiagas ir pradėti įrengimo procesą. Terasą įrengti galite iš ypač įvairių žaliavų, tačiau būtent lentos tampa vienu dažniausių pasirinkimų. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad terasa – lauko erdvė, tad visiems ją sudarantiems komponentams, teks susidurti ir su daugybe įvairių aplinkos veiksnių. Taigi, jei pasirenkama mediena, reikėtų ieškoti labiausiai aplinkos veiksniams atsparių variantų. Tam tikrai netiks pušis arba eglė, tačiau maumedis ar ąžuolas tarnaus patikimai bei ilgai. Na, ir, žinoma, taip pat nereikėtų pamiršti, kad baigus visus įrengimo darbus, lentos turėtų būti lakuojamos arba dažomos. Toks sprendimas ne tik užtikrins dar ilgesnį jų tarnavimą, bet ir suteiks papildomo dekoratyvumo šiai poilsio erdvei.

Lentos lauko baldams

Na, o terasai reikia ir lauko baldų. Žinoma, visada galima įsigyti jau pagamintus baldus, tačiau nereikia pamiršti, kad jūsų pačių rankų darbo gaminiai, turės kur kas daugiau privalumų. Visų pirma, jie bus ne tik unikalūs ir vienetiniai, bet ir pagaminsite tokius baldus, kurie idealiai atitiks jūsų poreikius. Ir nors lauko baldai yra gaminami iš įvairių žaliavų, nesunku pastebėti, kodėl būtent mediena tampa dažniausiu pasirinkimu. Būtent mediniai lauko baldai ne tik atrodo ypač patraukliai, bet ir suteikia namų aplinkai papildomo jaukumo. Taigi, lentos – taip pat būtinos. Kaip ir terasos atveju, norint pasigamini medinius lauko baldus, pirmenybę derėtų teikti tai medienos rūšiai, kuri yra labai atspari aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, maumedžiui, tiks ir uosis. Na, o pagaminus baldus, reikėtų juos ir nudažyti ar nulakuoti – papildomas sluoksnis suteiks apsaugą ir baldai tarnaus ilgiau, be to, atrodys ir dekoratyviau.

Mediena vidaus apdailai

Jei namus įrengiate, o galbūt – nusprendėte atnaujinti, tokiu atveju teks ieškoti žaliavų ir vidaus apdailai atlikti. Galimi įvairūs pasirinkimai, tačiau mediena tampa viena jų. Tai – ne tik ekologiškas ir natūralus pasirinkimas, bet ir suteikiantis daugiau jaukumo namams. Be to,  mediena puikiai tinka bet kuriai namų patalpai, išskyrus vonios kambarį. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad renkantis reikėtų ypač atsakingai vertinti spalvą bei išvaizdą. Kita vertus, visuomet galima pasitelkti dažus ir suteikti išskirtinę spalvą.

Kas tiks tvorai?

Tvora – dar vienas būtinas aplinkos elementas, jei norite gyventi gražiau, saugiau bei patogiau. Tvorą tverti galima iš itin įvairių [žaliavų, tačiau būtent mediena tampa dažna išeitimi. Žinoma, lyginant su metalu, ji tikrai negali konkuruoti, tačiau, jei jums svarbu, kad tarnautų bent keliolika metų,  tokiu atveju pirmenybę derėtų teikti pušį arba uosį, jei esate pasiruošę atverti piniginę plačiau, tuomet reikėtų rinktis kedrą arba maumedį (statiniu džiaugsitės dar ilgiau). Na, ir, žinoma – nepamirškite lako arba dažų: statinys tarnaus dar ilgiau ir atrodys dekoratyviau.

Kai rinktis, norint pagaminti žaislų?

Nereikia ir sakyti, žaislai – ypač svarbus vaikystės atributas. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad ypač didelė dalis žaislų yra gaminami iš dirbtinių žaliavų, o kaip žinia, vaikams, palankiausios yra tik natūralios. Na, o mediena – vienas natūraliausių pasirinkimų. Taigi, nieko keista, kodėl vis daugiau ir daugiau tėvelių, užuot leidę vakarus prie TV, nusprendžia įsigyti medienos, atsinešti palėpėje užslėptus įrankius ir... pagaminti patys žaislų vaikams. Na, o, kokia mediena šiam tikslui tinka labiausiai? Idealus pasirinkimas yra beržas, kadangi tai – vienas lengviausiai apdorojamų pasirinkimų po jos seka tuopa ir liepa. Arkliukai, namukai, įvairios transporto priemonės, lėlės, įvairūs įrankiai bei dėlionės – tai tik kelionės idėjos, kuo galite nudžiuginti savo vaikus.

Mediena šuns būdai

Jei turite ir keturkojį šeimos draugą, gyvenanti lauke, tokiu atveju, jam taip pat reikalingas tvirtas, jaukus bei gražus namukas – būda, kurios tikrai nebūtina pirkti; įsigijusius medienos, per gerą pusdienį ją galima pagaminti ir patiems. Šiuo atveju puikiai tiks pigesni variantai, pavyzdžiui, pušis, tačiau taip pat nepamirškite ir laiko ar dažų,  kurie ne tik apsaugos nuo neigiamo aplinkos poveikio, bet ir suteiks papildomos estetikos.

Įvertinkite keletą variantų

Taigi, jau įvardijome, kokiu atveju kokia mediena tiks  labiausiai, na, o, žinant aiškias rūšines gaires, belieka tik sužinoti, kur įsigyti reikiamos žaliavos. Tad belieka tik paisyti vieno patarimo – neskubėkite. Įvertinkite, kur reikiamos medienos galėtumėte įsigyti ne tik geriausia kaina, bet ir patraukliausiomis sąlygomis; kuri lentpjūvė Kaune ar bet kuriame kitame mieste, galėtų pristatyti reikiamą kiekį medienos, nurodytų adresu ir pageidaujamu metu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: