Seimas priėmė Rinkimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti sklandesnį rinkimų organizavimą.

Priimtais pakeitimais nuspręsta patikslinti pasyviosios rinkimų teisės apribojimus. Pagal patikslintą kodeksą, asmuo negalės būti renkamas, jei jis bus nebaigęs atlikti teismo paskirtos bausmės ar baudžiamojo poveikio priemonės.

„Asmuo, dalyvaujantis rinkimuose, neturi turėti baudžiamojo poveikio priemonės, nes baudžiamojo poveikio priemonė yra tiesiogiai susijusi su bausme ir reiškia, kad asmeniui vis dar yra taikoma bausmė“, − anksčiau yra pažymėjęs projekto rengėjas, Seimo narys Andrius Vyšniauskas. Pasak jo, tai leis išspręsti ir tas problemas, kurios susidarė per savivaldos rinkimus.

Rinkimų kodekso pataisomis sutarta, kad pareiškiniai dokumentai Vyriausiajai rinkimų komisijai galės būti teikiami anksčiau nei dabar (šiuo metu tam yra skirtas tik beveik trijų savaičių laikotarpis). Nuspręsta, kad pareiškinius dokumentus kandidatai galės pradėti teikti likus 130 dienų, o dokumentų teikimas pasibaigs likus 80 dienų (savivaldybių tarybų ir merų rinkimų atveju – 90 dienų) iki rinkimų dienos. Šie pakeitimai užtikrins, kad Vyriausioji rinkimų komisija turės daugiau laiko peržiūrėti dokumentus.

Seimas taip pat nusprendė patikslinti atvejus, kada perskaičiuojami mero rinkimų vienmandatės apygardos biuleteniai ir visi savivaldybės tarybos rinkimų daugiamandatės apygardos biuleteniai. Naujomis nuostatomis įtvirtinama, kad perskaičiavimo poreikis būtų vertinamas nustatant ne tik konkretų balsų skaičių, bet ir vertinant procentine išraiška.

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: