Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Europos Parlamento narius balsavo daugiau kaip 52 tūkstančiai rinkėjų.

Rinkėjų aktyvumas pasiekė 2,2 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

VRK duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas didžiausią aktyvumą rodo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas perkopė 7 proc.

Aktyviausiai balsuoja Birštono, Lazdijų, Ignalinos rajonų bei Palangos gyventojai.

Pasyviausiai prie balsadėžių eina Kretingos, Šiaulių ir Kauno rajonų rinkėjai. Rinkėjų aktyvumas čia siekia apie 1 proc.

Trečiadienį taip pat pradėtas organizuoti balsavimas sveikatos priežiūros, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose, kur į balsuoti dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams sudaromos sąlygos rinkti Europos Parlamento narius jų buvimo vietose. Šiose įstaigose iš viso jau balsavo daugiau kaip 5400 rinkėjų.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki birželio 6 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Balsavimo iš anksto vietų sąrašas>> 

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Rinkimuose į Europos Parlamentą kandidatų sąrašus iškėlė 14 politinių partijų ir viena koalicija. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: