Saulėtą rugsėjo savaitgalį, mažame Saleninkų kaime (Jonavos r.), gyventojų Neringos ir Mindaugo Šutavičių bei Algimanto ir Ramunės Matkūnų iniciatyva buvo organizuotą „Moliūgėlio šventė“.  

Moliūgėlio šventė galima sakyti jau tapo tradicinė šiame kaime, kasmet sukviečianti vis gausesnį būrį draugų iš gretimų kaimų bei rajonų.

Kaip ir kasmet šventė organizuota A. ir R. Matkūnų kieme.

Šiemet šventės svečiai turėjo užduotį, atvykti ir pristatyti savo augintą produkciją, atvežti degustuoti savo firminį patiekalą, ar pademonstruoti savo hobį. Tad šventėje degustuojami buvo įvairūs patiekalai.

Šventės šeimininkai N.ir M.Šutavičiai,  dalyvius vaišino ant laužo vietoje gamintais patiekalais t.y. plovu ir firmininę sočia „ūkiška“ kiaušiniene su mėsa ir bulvėmis, kiemo šeimininkė Ramunė visus pavaišino gardžiu pačios gamintu tortu, kaimo gyventojai ant stalo nešė gausybę savo gamintų užkandžių.   

Šventės svečiai E. ir T.  Matkūnų ūkis atvyko nešami savo ūkyje išauginto didžiulio arbūzo, kuris siekė beveik 12kg , bei vaišėmis, Martyno Nenorto ūkis šventės šeimininkų kiemą papuošė gražiomis gėlių kompozicijomis, Naujasodžio kaimo bendruomenė „Sūkurys“ atstovai Martynas Nenortas  ir Ernesta Matkūnienė pasveikino šventės iniciatorius, ir palinkėjo sėkmės, puikių idėjų, neprarasti iniciatyvos ir pozityvumo. UAB „ Jonavos Svaja“  šventės dalyvius vaišino puikiais užkandukais, gaiviaisiais gėrimais.  

O kaip gi „Moliūgėlio šventė“ be pagrindinio akcento moliūgo?  

Kiemo šeimininkė R. Matkūnienė visus pakvietė i savo daržą ieškoti ir parnešti po moliūgą, tad visi dalyviai suskubo į moliūgų lauką ieškoti didžiausio moliūgo. 

Kai jau derlius buvo pargabentas, visi draugiškai sėdo prie bendro stalo, diskutavo dalinosi idėjomis, ir įspūdžiais, vakarop visi sukosi bendrame šokių rate. Daugumą dalyvių Saleninkų kaimą aplankė pirmą kartą, tad emocijų netrūko. 

Šventės organizatoriai Algimantas ir Ramunė Matkūnai , Mindaugas ir Neringa Šutavičiai dėkoja dalyvavusiems ir sako iki susitikimo kitąmet. 

Šventės organizatoriai

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: