Baigėsi Vokietijoje vykusios tarptautinės pratybos „Wettiner Heide“, kuriose kartu su sąjungininkais bei kariais iš LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono treniravosi ir dvi Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Ruklos Rolė 1 medicininės paramos vieneto Paieškos ir evakuacijos grandys bei Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Algirdo MPB) Rolė 1 medicininės paramos vieneto kariai. Pratybos vyko su NATO šalių sąjungininkais iš Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos, Belgijos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos bei Liuksemburgo. 

NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. the Very High Readiness Joint Task Force) budintys Lietuvos karo medikai treniravosi suteikti taktinę medicininę pagalbą ir evakuoti sužeistus karius į sąjungininkų lauko ligoninę. Pratybų metu kariai atliko realių pacientų gydymą ir priežiūrą, vykdė kovinės kuopos paskirtas kasdienes užduotis ir dalyvavo koviniame šaudyme skyriaus sudėtyje.

„Mūsų komanda treniravosi atlikti medicinines ir karines procedūras taktinėje aplinkoje. Glaudžiai bendradarbiavome su Nyderlandų karo medikais, susipažinome su jų naudojama įranga bei treniravomės pacientų perdavimą pagal standartines procedūras“, – pasakojo Lietuvos karo medikai.

Brigados lygmens organizuojamose pratybose Algirdo MPB veikė Nyderlandų bataliono sudėtyje. Sąveikaudami su sąjungininkų žvalgybos, manevriniais, minosvaidžių ir prieštankiniais padaliniais aktyvioje pratybų fazėje kariai treniravosi gynybos ir puolimo užduotis. Pratybas vainikavo pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ kuopos lygmens kovinio šaudymo pratybos.

KMT informacija
Nuotr. aut. vyr. srž. A. Čemerka

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: