Ruklos miestelio dalyje, Rupeikio seniūnaitijoje buvo sugedęs lauko apšvietimas, pasakojimą pradeda šios teritorijos gyventoja E. Č. Anot moters, lauko apšvietimo nebuvo ilgiau nei dvi savaites, nors Ruklos seniūnijos administracija ir buvo apie tai informuota. Rukliškė paryčiais eidama į darbą, patamsyje nepastebėjusi kelyje esančios duobės, įmynė į ją, kryptelėjo koją ir parkrito.

„Atsistojusi dar pagalvojau, kad visa laimė, lyg niekas nelūžo ir toliau apgraibomis nuėjau į darbą. Artėjant prie darbovietės, pradėjau jausti kojos skausmą ir šlubčioti. Bedirbant pradėjau jausti šaltkrėtį, sukilo temperatūra, o galiausiai – koja pradėjo tinti, bendradarbė davė vaistų nuo skausmo. Darbo pabaigoje, nebegalėdama kęsti skausmų, teko kreiptis į medikus. Jų išvada  -  lateralinės kulkšnies lūžis, o man – gipsas ir nedarbingumas“, - pasakojo  E. Č. bei piktinosi Ruklos seniūnijos neveiksnumu rūpinantis miestelio ir jų gyventojų saugumu.

Moteris žeria priekaištus dėl sutrikdytos sveikatos, dėl prarasto darbingumo bei patirtos žalos.

Nelaimingas atsitikimas pakeliui į/iš darbo

Šį incidentą Valstybinė darbo inspekcija (VDI) vertina kaip nelaimingą atsitikimą pakeliui į darbą, todėl visos nedarbingumo metu netektos pajamos turėtų būti kompensuotos.

„Toks įvykis traktuotinas kaip nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą. Įvykio pakeliui į darbą priežastis ištiria ir užpildo nustatytos formos dokumentą nukentėjusios darbuotojos darbdavio sudaryta dvišalė komisija.

Visi darbuotojai yra draudžiami privalomuoju nelaimingų atsitikimų darbe, pakeliui į/iš darbo socialiniu draudimu, todėl įvykus nelaimingam atsitikimui  pakeliui į darbą ir VSDFV teritoriniam skyriui pripažinus įvykį draudiminiu, VSDFV iš draudiminių lėšų darbuotojams nuo pirmosios nedarbingumo dienos kompensuoja nedarbingumo metu netektas pajamas“, - teigia VDI komunikacijos skyrius.

Prekyboje nebuvo reikiamos detalės

Ruklos seniūnijos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė apgailestauja dėl moters traumos, linki jai pasveikti bei tvirtina, kad šiai dienai gedimas pašalintas, o problemai spręsti prireikė daugiau laiko dėl trūkstamos detalės.

„Vakar po pietų (rugsėjo 13 d. – red. past.) seniūnija buvo informuota apie patirtą moters traumą, labai apgailestaujame dėl įvykio.

Ruklos miestelyje, Rupeikio gatvė, viena iš paskutiniųjų gatvių, kurioje likęs senas apšvietimas, kuris genda pakankamai dažnai. Kartais gyventojai to net nepastebi, jei gedimas nežymus ir sutvarkoma greitai. Šį kartą gatvės apšvietimas neveikė ilgiau, kadangi sugedo gatvės apšvietimo laikrodis. Nors jis užsakytas buvo iš karto, tačiau jais prekiaujanti įmonė laikrodžių neturėjo, todėl teko palaukti, kol jie bus vėl prekyboje.

Rukloje gatvės apšviečiamos tik tam tikru paros metu ir turi laiko iškirpimą. Visus naujus laikrodžius, kad jie galėtų nustatytu laiku įsijungti ir išsijungti, būtina sukonfigūruoti. Tą atlieka specialistai. Taigi, gedimo šalinimas šiek tiek užtruko. Šiuo metu gatvės apšvietimas sureguliuotas.

Todėl dar kartą labai apgailestaujame dėl patirtos moters traumos ir nepatogumų bei linkime jai kuo greičiau pasveikti“, - sako V.A. Karoblienė.

Laukia ilgas gijimas

Traumatologai tvirtina, jog čiurnos aplinkoje yra daug įvairių lūžių, tai ir rezultatų, patyrusiems šias traumas, yra įvairių.

Didžioji dalis pacientų grįžta į kasdienį aktyvumą po 3-4 mėnesių, pilnas kaulo sugijimas vyksta iki 2 metų, o skausmas, maudimas gali tęstis iki 2 metų.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: