Vakar, balandžio 21-ąją dieną, medikams, vakcinuojantiems nuo koronaviruso jonaviečius, teko atlaikyti nemenką darbo krūvį - suskaičiuota, kad bendrai namuose bei Jonavos vakcinavimo centre suskiepyta daugiau nei 500 gyventojų. Nesunku buvo pastebėti ir šalia pastarojo susibūriavusius žmones, kurie atkreipė ne vieno portalo jonavoszinios.lt skaitytojo dėmesį - susirūpinta dėl saugaus atstumo tarp laukiančiųjų.

,,Saugus atstumas prie vakcinacijos centro", - ironišką žinutę su tekste matomomis nuotraukomis atsiuntė jų autorius.

Kad eilės sukėlė nepatogumus sutinka Jonavos pirminės priežiūros centro, koordinuojančio Vakcinavimo centro veiklą, direktorė Asta Sivolovienė.

Anot jos, didelį žmonių sambūrį lėmė keletas faktorių. Vienas jų - vėliau nei planuota gauta ,,Modernos" vakcinos siunta bei ,,Pfizer" vakcinos papildymas. Pirmąja turėjo būti suskiepyti jau anksčiau jos laukę jonaviečiai, antrosios gauta 1000 dozių, kurios pagal saugumo reikalavimus privalo būti sunaudotos per 5 dienas.

Gyventojai noriai atsiliepė į kvietimus skiepytis. Dalis jų registravosi iš anksto, dalis - ne. Pastebima, kad ne visi užsiregistravę iš anksto atvyko jiems nurodytų laiku. Dėl to Jonavos vakcinavimo centras primygtinai prašo gyventojų paisyti registracijos laiko, taip nesudarant papildomų sunkumų medikams ir kitiems, kurie laukia skiepo.

Apie susidariusias spūstis buvo informuoti ir Jonavos viešosios tvarkos pareigūnai, tačiau siekiant išvengti tokių nesklandumų ateityje, planuojama šalia Vakcinacijos centro sužymėti laukimo vietas. Tikimasi, kad taip gyventojai lauks savo eilės stovėdami vorele, o ne susigrūdę.

,,Svarstome prailginti vakcinacijos centro darbą. Taip pat į darbą ketiname pajungti dar daugiau medikų, nors ir vakar Vakcinacijos centre dirbo 9", - pridūrė Asta Sivolovienė.

Be to, kreipiamasi į gyventojus su prašymu elgtis sąmojingai - kaip nurodo specialistai, saugumas atstumas tarp žmonių, padedantis išvengti užsikrėtimo koronavirusu, yra daugiau nei 2 metrai.

Taip pat skaitykite: