Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Kauno AVMI) informuoja, kad 34 tūkst. Kauno apskrities gyventojų, praėjusiais metais vykdžiusių individualią veiklą, jau deklaravo pajamas: daugiau nei 25 tūkst. iš jų vykdė veiklą su pažyma ir apie 8 tūkst. - įsigijus verslo liudijimą. Šios pareigos dar neatlikusiems gyventojams liko mažiau nei 2 savaitės – pajamų deklaracijas pateikti reikia iki gegužės 2 d.  

„Dėkojame gyventojams, kurie nelaukė paskutinės minutės ir jau deklaravo pajamas. Primename, kad pateikti pajamų deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad visi gyventojai, kurie turi pareigą deklaruoti pajamas, tai padaryti privalo laiku. 

Gavę pajamų gyventojai deklaraciją užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai. Taip pat svarbu atidžiai nurodyti, koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas. 

Nepavyko pajamų deklaruoti savarankiškai? 

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą - www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos - VMI „Youtube kanale. Daugiau informacijos dėl mokesčių konsultacijų ir nuotolinių paslaugų rasite čia. Primename, jog atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija. 

 

TOP 5 populiariausios veiklos su verslo liudijimu 2022 m. Kauno apskrityje 

 

Veiklos pavadinimas 

Gyventojų skaičius 

Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma 

3781 

Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla 

2695 

Specialieji statybos darbai, išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus 

2537 

Prekyba tik ne maisto produktais 

1553 

Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla 

1443 

 

TOP 5 populiariausios veiklos pagal individualios veiklos pažymą 2022 m. (kai veikla nurodyta, kaip pagrindinė) Kauno apskrityje 

 

Veiklos pavadinimas 

Gyventojų skaičius 

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas 

3284 

Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla 

2272 

Kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla 

2234 

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas 

1729 

Variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas 

1429 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: