Seimas po svarstymo pritarė Kelių įstatymo 11 straipsnio pataisoms (projektas Nr. XIVP-2184(2), kuriomis, esant neišvengiamoms aplinkybėms, siūloma įteisinti siauresnes kelių atkarpas.

„Egzistuoja nemažai kelių, ar tai būtų valstybinės reikšmės, ar savivaldybių keliai, kurie neatitinka nustatytų reikalavimų ir parametrų. Yra keliukų, kurie buvo kažkada įrengti ne pagal standartus, dažniausiai būna per siauri, todėl jie nėra registruojami Registrų centre. Įregistravus valstybės ar savivaldybės vardu, atsakinga institucija galėtų imtis tokių kelių priežiūros, remonto ar rekonstrukcijos. Dabar, norint ištiesinti siaurą vingiuotą kelią, vykdant jo įteisinimo procesą, nukenčia žemės savininkai – jiems sumažinamas valdomos žemės plotas, už paimamą žemę nekompensuojama, taip pat savininkams vėliau tenka iš naujo įteisinti savo sumažėjusius sklypus, tad šios pataisos atliepia gyventojų lūkesčius ir prašymus“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirto Ekonomikos komiteto narys Andrius Kupčinskas.

Įstatyme siūloma nustatyti: jeigu urbanizuotose teritorijose esančių kelių, įrašytų į valstybinės reikšmės kelių sąrašą ar vietinės reikšmės kelių sąrašą, ar jų ruožų kelio juostos dėl užstatymo ar kitų priežasčių neatitinka šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodyto minimalaus pločio ir nėra galimybės jų paplatinti, šios kelio juostos susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatyta tvarka nustatomos siauresnės (faktiškai esamo pločio) su visais tame kelyje ar jo ruože esančiais kelio elementais.

Projektui po svarstymo pritarė 115, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2023 m. liepos 1 d. 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: