Seimas nusprendė pritarti Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos veto ir priimti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo pakeitimus su visais šalies vadovo teiktais pakeitimais. Už šį sprendimą (Nr. XIVP-2740 GR) balsavo 124 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 2 parlamentarai.
Birželio mėnesį Seimo priimtomis įstatymo nuostatomis buvo nuspręsta panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos kompetenciją tirti asmenų pranešimus, skundus ir prašymus dėl savivaldybių tarybų narių ir savivaldybių merų, jiems einant šias pareigas, veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms. Pagal pataisas, tai būtų dariusios savivaldybių tarybų sprendimu sudarytos etikos komisijos.
Prezidento nuomone, tai prieštarauja Valstybės politikų elgesio kodekso nustatytiems politikų elgesio kontrolės tikslams, efektyvumui ir demokratinio valdymo plėtros principui. Šalies vadovo patarėjas Andrius Kabišaitis anksčiau yra minėjęs, kad susiaurinus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įgaliojimus ir suteikus juos tik savivaldybių tarybų etikos komisijų kompetencijai, tokio tyrimo atlikimo terminai įstatyme nebūtų nustatyti ir tai galėtų sudaryti prielaidas šiuos tyrimus tęsti neribotą laiką nepriimant jokio sprendimo, kurį būtų galima vėliau apskųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Be to, pasak jo, tokiais atvejais objektyvus politiko elgesio tyrimas būtų neįmanomas arba keliantis abejonių.
Pakartotinai Seimo priimtame įstatyme Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos kompetencijai lieka priskirtas asmenų pranešimų, skundų ir prašymų dėl savivaldybių tarybų narių ir savivaldybių merų, jiems einant šias pareigas, veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms tyrimas.
Seimo Spaudos biuro inf.