Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Kęstučio Mažeikos pristatytas Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama įstatyme įtvirtinti draudžiamas ir leidžiamas medžioklėje naudoti priemones ir įrankius. Šiuo metu medžioklės įrankiai ir priemonės reglamentuoti tik aplinkos ministro patvirtintose Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse.

Projektu siūloma leisti naudoti naktinius taikiklius medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras. „Šiuo metu šernai, lapės, mangutai, paprastieji meškėnai, kanadinės audinės, nutrijos ir ondatros medžiojami nakties metu juos apšviečiant dirbtinės šviesos šaltiniais (prožektoriais). Prožektorius pakeitus naktiniais taikikliais, medžioklės metu ne tik sumažėtų sužeistų gyvūnų skaičius, bet taip pat būtų išvengta „šviesos taršos“ ir papildomo gyvūnų trikdymo nakties metu“, − rašoma dokumento aiškinamajame rašte.

Kaip tvirtina projekto iniciatoriai, naktinių taikiklių riboto naudojimo įteisinimas atitinka gerąją ir paskutiniąją ES valstybių praktiką. „Lenkija, Vokietija, Suomija, Švedija, Latvija, Estija, Kroatija, Čekija, Ispanija ir Italija yra tarp šalių, kurios leidžia naudoti naktinio matymo taikiklius medžiojant šernus ir (ar) smulkiuosius plėšrūnus ir (ar) invazines gyvūnų rūšis“, − pažymi projekto rengėjai aiškinamajame rašte. Pasak iniciatorių, naktinių taikiklių riboto naudojimo medžioklėje įteisinimas leistų Lietuvai efektyviau kovoti su afrikiniu kiaulių maru, prisidėti prie efektyvesnio gyvūnų gerovės principų užtikrinimo.

Pagal pristatytą projektą, medžioklėje būtų draudžiama naudoti naktinius taikiklius medžiojant kitus gyvūnus, automatinius šaunamuosius ginklus, elektros aparatus, arbaletus, lankus, ir kitus templinius ginklus, sprogmenis, nuodus, jaukui ir masalui naudoti gyvus gyvūnus, dūmus, dujas ar ugnį gyvūnams varyti iš jų slėptuvių, kilpas gyvūnams gaudyti, kovinių ir agresyvių veislių šunis.

Medžiotojai negalėtų naudoti šovinių, neturinčių būtinos šaudmens energijos, visų dydžių šratų ir grankulkių bei graižtvinių ginklų neekspansyvių kulkų medžiojant kanopinius žvėris, švininių šratų paukščiams medžioti ir kt.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-3271) balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 37, susilaikė 3 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Kaimo reikalų komitete, papildomu – Aplinkos apsaugos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 5 d.

 Seimo Spaudos biuro inf.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: