Seimas pradėjo svarstyti švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės pristatytas Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įteisinti Individualių mokymosi paskyrų sistemą.

Platformos tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas kryptingam suaugusiųjų mokymuisi užtikrinant patogų aktualios informacijos pasiekimą, konsultavimą bei galimybes finansuoti mokymąsi vieno langelio principu veikiančioje sistemoje.

„Joje besimokantieji, o ateityje ir įmonės, galės turėti savo individualias paskyras, gauti nuotolines karjeros konsultavimo paslaugas, o kai kuriais atvejais ir finansavimą mokymuisi, kuris bus nukreiptas į valstybei svarbias prioritetines sritis“, − pristatydama projektą sakė J. Šiugždinienė. Pasak jos, platformoje užsiregistravęs asmuo galės valdyti asmeninę mokymosi paskyrą, rasti aktualią informaciją apie mokymosi galimybes, rinktis mokymosi programą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė taip pat pabrėžė, kad ši sistema leis geriau koordinuoti valstybės skiriamas lėšas suaugusiųjų mokymuisi.

„Mūsų tikslas sukuti vieningą, patogią naudoti platformą, kuri atvertų daugiau galimybių tobulinti kvalifikaciją“, − kalbėjo ministrė.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2588) vieningai balsavo 112 Seimo narių. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Švietimo ir mokslo komitete, papildomais – Ekonomikos ir Socialinių reikalų ir darbo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 25 d.

Seimo Spaudos biuro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: