Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Vytauto Kernagio pristatytas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siūloma uždrausti pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje būtų cukraus ar saldiklių. Tikimasi, kad tai sumažins elektroninių cigarečių ir jų pildyklių patrauklumą, ypač nepilnamečiams ir jauniems asmenims.

Parlamentaras V. Kernagis priminė, kad prieš metus įsigaliojo draudimas prekiauti įvairius skonius turinčiomis elektroninėmis cigaretėmis. „Tačiau verslas labai lengvai apeina šį draudimą ir mūsų degalinės turi pilnas lentynas visų šitų elektroninių cigarečių su skoniais. Mūsų tarnybos, vartotojų teisių tarnyba siunčia cigaretes tyrimams į Danijos ir kitų šalių laboratorijas, kuriose visų pirma užtrunkama, gaištamas laikas ir jos be galo brangiai kainuoja“, − argumentus vardijo politikas. Pasak jo, cukrus ir saldikliai yra pagrindinis priedas elektroninėse cigaretėse su skoniais.

V. Kernagis atkreipė dėmesį, kad bet kuri Lietuvos laboratorija gali ištirti, ar skystyje yra ar nėra cukraus ir saldiklių. Tokiu būdu, anot jo, elektroninių cigarečių nebereikės siųsti į Daniją ar į kitą laboratorijas ir viską bus galima patikrinti vietoje, o tai palengvins mūsų tarnybų darbą.

Šiuo metu draudžiama pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų (išskyrus tabako kvapą ir skonį), kofeino arba taurino, arba kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu, vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir jų pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2791) balsavo 112 Seimo narių, prieš – 5, susilaikė 6 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Sveikatos reikalų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 20 d.

Seimo Spaudos biuro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: