Seimas po pateikimo pritarė parlamentinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Dainiaus Gaižausko teikiamoms Baudžiamojo kodekso ir Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisoms (projektai atitinkamai Nr. XIIIP-5179(2) ir Nr. XIIIP-5180(2), kuriomis siekiama užkirsti kelią vykdyti nelegalią gyvūnų veisimo veiklą, žiaurų elgesį su gyvūnais, užtikrinti gyvūnų gerovę.

„Turime labai blogą padėtį dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, kai, galima sakyti, ta nusikalstama veika išties yra gerai organizuota, veikia sistemiškai, tęstinė, tačiau Lietuva vienaip ar kitaip, turėdama labai stiprias kriminalinės žvalgybos priemones, kurių dėka galėtume atskleisti organizuotas grupes ir sunaikinti arba sutraukyti tinklus, iki šio momento šios priemonės arba šios pagalbos iš kriminalinės žvalgybos negalėjo pareigūnai pasitelkti, nes įstatymas nenumatė tokios galimybės“, – pristatydamas pataisas sakė komiteto vadovas.

Baudžiamojo kodekso 310 straipsnyje siūloma naujomis dalimis įtvirtinti žiauraus elgesio su gyvūnais nusikaltimą kvalifikuojančius požymius, t. y. atvejus, kuomet nusikalstama veika vykdoma komerciniais tikslais. Numatyti, kad už šią nusikalstamą veiką galėtų būti paskirta iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Taip pat siūloma nustatyti, kad žiaurus elgesys su gyvūnais komerciniais tikslais bendrininkų grupėje būtų baudžiamas iki ketverių metų laisvės atėmimo bausme. Tai reikštų, kad žiaurus elgesys su gyvūnais komerciniais tikslais bendrininkų grupėje būtų priskiriamas prie apysunkių nusikaltimų.

Kriminalinės žvalgybos įstatyme siūloma įtvirtinti, kad kriminalinės žvalgybos tyrimas galėtų būti atliekamas ir turint informacijos apie bendrininkų grupėje komerciniais tikslais vykdomą žiauraus elgesio su gyvūnais nusikaltimą, t. y. apie rengiamą, daromą ar padarytą Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 3 dalyje numatytą nusikalstamą veiką.

Projektams po pateikimo pritarė 36, prieš balsavo 6, susilaikė 9 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti spalio 20 d.

 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro inf.

Archyvo nuotrauka 

Taip pat skaitykite: