Seimas nusprendė svarstyti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisų projektą Nr. XIVP-1878, kuriuo siūloma suteikti teisę Europos Sąjungos valstybės narės ar NATO valstybės narės fiziniams ir juridiniams asmenims verstis licencijuojama ūkine veikla, susijusia su ginklais, ginklų priedėliais, šaudmenimis ir jų dalimis.

„Didžioji Britanija yra išstojusi iš Europos Sąjungos ir šiame įstatyme yra minima, kad yra leidžiama prekiauti ginklais Europos Sąjungos reguliavimo zonoje ir būtent atstovai čia gali steigti ginklų parduotuves ir prekiauti. Tai mano siūlymas yra, kad papildyme būtų taip pat ir NATO valstybės, ne tik Europos Sąjungos, tame tarpe aš turiu omenyje Didžiąją Britaniją ir Jungtines Amerikos Valstijas“, – pristatydamas projektą sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Pocius.

Pasak parlamentaro, Seimas jau suteikė teisę įsigyti naktinio matymo taiklius šauliams, kariams. Dabar siūloma plėsti asmenų, galėsiančių įsigyti naktinius taikiklius, ratą: „Karas Ukrainoje dar nesibaigė. Ši situacija mus verčia galvoti apie tai, kad ne tik kariuomenė, bet ir visuomenė turi rengtis valstybės gynybai. Yra asmenų, kurie taip pat būtų pasirengę su ginklais ginti mūsų valstybę – tai asmenys, užsiimantys taikliuoju sportiniu šaudymu, kurie šaudo preciziškai dideliais atstumais, tad tie žmonės ne tik dienos metu atlieka šiuos pratimus, bet tarptautinėse sportinėse varžybose. Taip pat tai yra daroma ir su naktinio matymo taikikliais.“

Projektui po pateikimo pritarė 86, prieš buvo trys, susilaikė 20 Seimo narių. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 3 d.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: