Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen inicijavo Jaunimo politikos pagrindų įstatymo pakeitimus, kuriais ketinama įtvirtinti šiuo metu įstatymu nereglamentuojamą jaunimo darbuotojų institutą.

„Atlikti jaunimo problematikos tyrimai akivaizdžiai rodo, kad Lietuvoje trūksta infrastruktūros ir kryptingai apmokytų darbuotojų, kurie sugebėtų dirbti su paaugliais. Visa, kas susiję su jaunimo darbuotojais, reguliuojama socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymais, nors akivaizdu, kad tokio lygmens teisės aktai gali būti skirti tik įstatymui įgyvendinti“, – apie priežastis, paskatinusias įstatymo pataisas, pasakoja V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkės įregistruotu įstatymo projektu siūloma apibrėžti jaunimo darbuotojo sąvoką, patikslinti darbo su jaunimu būdus (atviro ir neformalaus bendravimo), nustatyti jaunimo darbuotojui keliamus reikalavimus ir sureguliuoti nepriekaištingos reputacijos klausimus. Be to, pataisomis siekiama nustatyti jaunimo darbuotojų veiklos principus ir funkcijas ir numatyti, kad atvirąjį, mobilųjį darbą, darbą su jaunimu gatvėje, jaunimo praktinių įgūdžių ugdymą galėtų įgyvendinti tik jaunimo darbuotojai.

Priimto įstatymo įgyvendinimui papildomų valstybės, savivaldybių biudžetų ir kitų valstybės įsteigtų fondų lėšų neprireiks.

Projektu siūlomas teisinis reguliavimas turėtų įsigalioti 2024 m. sausio 1 d.

 lrs.lt inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: