Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen NATO šalių užsienio reikalų ir gynybos ministrių, kitų kviestinių aukštų viešnių darbo pusryčiuose „Litexpo“ pabrėžė, kad šiandienos krizių apimtame pasaulyje labai svarbus moterų lyderių, ypač politikių, solidarumas. Svarbu ne tik palaikyti vienai kitą, tačiau ir remti už demokratiją kovojančias moteris.

„Šįryt dar kartą priminiau 2020 metų Baltarusijos istoriją, kai po nesąžiningų rinkimų sukilo visuomenė. Protestams už laisvę ir demokratiją vadovavo trys moterys. Deja, visi žinome, kuo jie baigėsi. Ko gero, jei tada pasaulio lyderės būtų buvusios aktyvesnės, šiandien Baltarusija būtų kitokia. Galbūt ir Ukrainoje nebūtų karo“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, precedento neturintis karas Ukrainoje ir ją lydinčios krizės dar kartą reikalauja solidarizuotis pasaulio lyderes. Tačiau ne vien teikiant neatidėliotiną medicininę, humanitarinę, socialinę ir kitą pagalbą, bet ir padedant atremti šią invaziją, atvedant Ukrainą į Europos Sąjungą ir NATO.

„Raginu, kad mūsų šiandienos diskusija nebūtų tik teorinis apmąstymas apie tai, jog trūksta moterų užsienio politikoje. Verčiau skatinu imtis realių veiksmų ir parodyti, kas yra tikrasis moterų solidarumas“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

NATO šalių politikių darbo pusryčiai – praėjusiais metais Madrido viršūnių susitikime pradėta tradicija sukviesti lyderes į specialią diskusiją aktualia tema. Šių metų tema – kaip suteikti moterims daugiau galių tarptautinio saugumo ir apskritai užsienio politikos srityse.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: