Ketvirtadienį savo šalies čempionato rungtynes sužaidė Raimondos Strelkauskaitės treniruojama Jonavos „Aušrinė“, kuri rungtyniavo Vilniuje su Universiteto komanda. Galutinis rezultatas 3:0 jonaviečių naudai rodo, kad kol kas Jonavos tinklininkės nesutinka rimtesnio pasipriešinimo iš kitų komandų. Šįkart atkaklesni epizodai su sostinės studentėmis vyko pirmajame sete. Ne kartą pradžioje rezultatas buvo lygus, o vienu metu net ir pirmavo sostinės tinklininkės (6:5). Jonaviečių gretose taškus ėmė rinkti Iryna Jakutavičienė, Jekaterina Kovalskaja, Greta Mikoliūnaitė. Atitolusios Jonavos tinklininkės išlaikė nors ir nedidelį, bet užtikrintą pranašumą užbaigiant sėkmingai šį setą. Universiteto ekipa dar pamėgino grąžinti intrigą,  kai buvo likę vos keturi taškai (21:17), bet seto pabaiga priklausė jonavietėms (25:18).

Antrasis setas jau atrodė kitoks. „Aušrinė“ tinklininkė turėjo savo lyderes, o skirtumas labai greit padidėjo jonaviečių naudai (10:3). Situacija seto pabaigoje vėl  buvo panaši, kai varžovėms didelių pastangų dėka sumažino atsilikimą, bet Jonavos komandos atotrūkis buvo per didelis, kad kažką pakeisti šiame sete (25:17).

Aišku, norai Vilniaus komandai buvo dideli, bet trečiasis setas parodė, kad jonavietės nusiteikusios greitai baigti rungtynes. Joms tai padaryti pavyko, kai trečiajame sete įrodė visišką dominavimą (25:11). Susitikimą Jonavos ekipa laimėjo 3:0 bei turnyrinėje lentelė pakilo į pirmąją vietą.

„Aušrinė“ komandai taškus pelnė: J. Kovalskaja – 20, Danielė Kvedaraitė – 13, I. Jakutavičienė – 12, G. Mikoliūnaitė – 8, Aurėja Karvelytė – 7, Akvilė Sebežiova – 1.

Jau kitą dieną antrą kartą šiame sezone Jonavos „Aušrinė“ moterų tinklinio komanda susitiko su „Kaunas-VDU“ klubu. Šįkart rungtynės vyko Kaune ir rezultatas įskaitytas tiek Lietuvos, tiek ir Baltijos čempionatų turnyrinėse lentelėse.

Raimondos Strelkauskaitės treniruojamos Jonavos tinklininkės pirmajame sete dar ieškojo galimybių, kaip sėkmingai rungtyniauti ir įsirašyti pagaliau taškus prieš šią Kauno komandą. Visgi, nors kaunietės didelio pranašumo neturėjo, tačiau „Aušrinė“ tinklininkėms sunkiai sekėsi stabdyti varžoves. Daugiau klaidų neleido jonavietėms pirmojo seto baigti teigiamu rezultatu. Pralaimėta kaunietėms 22:25, tačiau antrasis setas buvo visiškai nesėkmingas.

Nors pradžioje rezultatas dar  buvo lygus (4:4), tačiau kaunietės pelnė keturis taškus be atsako, o vėliau labai greitai skirtumas išaugo tiek,  kad „Aušrinė“ komanda vargu ar galėjo pasivyti aikštelės šeimininkes. Setas pralaimėtas jau žymiai didesniu skirtumu 14:25.

Prasidėjus trečiajam setui jonavietėms tikrai  jau nebuvo kur trauktis ir valia bei ryžtas aikštelėje greitai viską apvertė aukštyn kojom. Jau Jonavos komandos žaidėjos ėmė demonstruoti pergalingą žaidimą ir vis dažniau pasinaudojusios kauniečių spragomis, pačios vedė komandą į sėkmingą setą. Vienu metu Jonavos ekipa jau pirmavo dvigubu skirtumu 18:9. Tai galėjo būti lūžis mače. Aišku, Kauno tinklininkės šiame sete dar mėgino pakeisti įvykių eigą, bet jonavietės turėjo gan didelį pranašumą ir tereikėjo išlaikyti atotrūkį. „Kaunas-VDU“ ekipai pavyko kiek sumažinti atsilikimą iki trečiojo seto pabaigos. Jonavietės pirmavo 23:15, o jau baigiantis setui tik 24:20. Bet pergalingo seto iš jonaviečių atimti nepavyko. „Aušrinė laimėjo setą 25:20 ir rungtynių baigtį nukėlė į dar vieną rungtynių dalį.

Ketvirtasis setas galėjo būti jau lemiamas ir paskutinis, todėl Jonavos tinklininkėms teko dėti visas pastangas ir daryti kuo mažiau  klaidų, kad atstatytų pusiausvyrą. Tai jonavietėms sekėsi daryti ir visą setą vyko taškų varžytuvės ir nei vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Artėjant į  pabaigą setui nežymią persvarą turėjo „Aušrinė“ (21:19, 21:20), todėl psichologiškai jonavietės buvo šiek tiek pranašesnės. Situacija Kauno komandai tapo sudėtinga, kai Jonavos žaidėjos iš eilės pelnė tris taškus ir ėmė pirmauti 24:20. Atkarpa buvo tiesiog įspūdinga ir Jonavos ekipa jau nebeleido varžovėms nė pagalvoti apie lengvą pergalę. Pelniusios dar vieną tašką be atsako, setą „Aušrinė“ laimėjo 25:20 ir išlygino mačo rezultatą 2:2. Prireikė lemiamo penktojo seto iki  penkiolikos taškų. 

Paskutinį setą sėkmingiau pradėjo Jonavos tinklininkės (3:1), bet tuo metu nei viena komanda apie pralaimėjimą jau nebegalvojo ir siekė tik pergalės. Kaunietės sugebėjo persverti rezultatą (3:5). Vėliau vėl abi komandos keitėsi taškais, bet šeimininkės išlaikė turėtą persvarą (7:9), nors jos turėjo ir keturių taškų pranašumą (5:9). Jau trečiajame sete įvyko lūžis mače ir norėjosi tikėti, kad psichologiškai pajėgesnės bus Jonavos tinklininkės. Po dviejų laimėtų setų atrodė, kad lemiamas gali būti „Aušrinė“ rankose. Pasirodo, tai pasitvirtino ir puikiai besigindamos ir puolime rinkdamos taškus pasiuntė varžoves į nokdauną ir Jonavos komanda pirmavo jau 13:11. Aišku, tai dar nebuvo pabaiga, nes reikėjo tų dviejų paskutinių taškų. Jų greitai nebuvo. Kaunietės išlygino rezultatą (13:13) ir tų reikiamų dviejų taškų neužteko, nes rezultatas dar kartą buvo lygus 14:14. Pergalei pasiekti reikėjo dviejų taškų persvaros. Žaidimas parodė, kad žaidžia lygiavertės varžovės. Rezultatas vėl lygus (15:15). Apmaudu, bet paskutinieji du taškai priklausė „Kaunas-VDU“ komandai (15:17). „Aušrinė“ patyrė nesėkmę rezultatu 2:3. Į turnyrinę lentelę įsirašė bent vieną tašką.

Po rungtynių „Aušrinė“ komandos trenerė R. Strelkauskaitė tikrai buvo slogios nuotaikos: „Pritrūko tik lašelio sėkmės... Kovojo merginos iki paskutinio kamuolio, stiprų tašką įsidėjom į krepšelį ir riedame toliau ryt žaist su VU.“

Šiame susitikime visus rekordus komandoje gerino Jekaterina Kovalskaja, kurios dėka komanda rinko taškus ir buvo arti pergalės. Ši žaidėja pelnė net 31 tašką. Be jos taškus pelnė: Iryna Jakutavičienė – 14, Marina Shramko – 8, Danielė Kvedaraitė – 7, Ugnė Lokytė ir Austėja Karvelytė – po 6.

Po šio mačo Baltijos lygoje rezultatyviausiai rungtyniauja: Kristine Kramena (Rygos tinklinio mokykla/LU") 262, Carmel Vares ("Audentes SG/NK") – 259, Danielė Kvedaraitė ("Aušrinė") – 217, Liva Sola (" VK Jelgava") – 216, Jekaterina Kovalskaja ("Aušrinė") – 195 taškai...

Po penktadienio itin sunkių rungtynių Kaune ir skaudaus pralaimėjimo, Raimondos Strelkauskaitės auklėtinės rungtyniavo namuose. Dar kartą jonavietės žaidė su Vilniaus Universiteto klubu.

Šiame mače Jonavos komandos trenerė daugiau aikštelėje leido pažaisti ir atsarginėms žaidėjoms, juolab, kad varžovės nebuvo tokio lygio komanda. Kaip parodė įvykiai aikštelėje, ne tik kad mače nebuvo intrigos, bet viešnios iš Vilniaus buvo sutriuškintos. 

Pirmąjį setą sostinės studentės pradėjo pasitikinčios savimi ir pelnė kelis taškus, kurie neleido nutolti aikštelės šeimininkėms. „Aušrinė“ ekipa pirmavo tik 11:7, tačiau nuo šio epizodo vilnietės visiškai  sustojo. Vienoje atkarpoje jos pelnė tašką, o klaidomis pasinaudojusios jonavietės pridėjo net devynis taškus ir Jonavos komanda ėmė pirmauti 20:8. Šio seto likimas buvo aiškus. Viešnios dar įstengė surinkti kelis taškus (25:12).

Esant tokiam žaidimui neatrodė, kad „Aušrinė“ žaidėjos be didesnio vargo gali laimėti setus dar didesniais skirtumais. Tiek antrasis, tiek ir trečiasis setas vyko daugiau vienos komandos pelnomais taškais. Universiteto žaidėjos ėmė daugiau klysti, o jonavietės tuo tik  naudojosi. Jonavietės laimėjo antrąjį setą 25:8, o trečiajame varžovėms leido pelnyti tik 7 taškus (25:7). „Aušrinė“ ekipa užtikrintai laimėjo 3:0 ir TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate sustiprino pirmaujančias pozicijas.

Jau antras rungtynes puikiai rungtyniavo Iryna Jakutavičienė, šiame susitikime kartu su Daniele Kvedaraite pelniusios po 14 taškų. 10 taškų mače surinko Jekaterina Kovalskaja, 5 – Morta Gailiūtė, 4 – Marina Shramko, 3 – Greta Mikoliūnaitė, 1 – Aurėja Karvelytė.

Ateinančią savaitę Jonavos tinklininkės vėl sužais trejas rungtynes. Sausio 24 d., antradienį, jonavietės Kaune varžysis su „Svaja-Viktorija-LSU“ komanda (19.30 val.). Savaitgaly jonavietės sužais dvejas Optibet Baltijos lygos rungtynes. Sausio 28 d., šeštadienį, Jonavos sporto centro salėje (Vasario 16-osios g. 1A) nuo 18.00 val. žais su vienvalde lygos lydere Talino „TalTech/Tradehouse“ (Estija0 klubu, o sausio 29 d., sekmadienį, vėl namuose nuo 13.00 val. susitiks s u Talino „Audentes SG/NK“ klubu.

 

„Aušrinė“ klubo inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: