Nacionalinės premijos laureatas, iškilus rašytojas R. Granauskas autobiografinėje novelėje „Laimingiausioji vasara“ įtaigiai atskleidė bibliotekos svarbą ir skaitymo reikšmę jaunam žmogui: „Tai buvo laimingiausioji mano vasara, sukurta iš mėlyno dangaus ir... bibliotekos knygų. Nežinau, su kuo galėčiau palyginti skaitymo malonumą — nebent su skraidymais sapnuose, kai nereikia net pastangų plasnoti, sklendi sau, ir tiek. Toks lengvas, laimingas ir nenorintis nusileisti ant žemės.“

Perfrazuojant R. Granauską, paskutinę lapkričio dieną būtų galima vadinti laimingiausiąja Senamiesčio gimnazijos bendruomenei, nes tądien duris atvėrė atsinaujinusi biblioteka. Anot Senamiesčio gimnazijos direktoriaus D. Mockaus, tai buvo ilgai lauktas, brandintas ir, vykdant „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, pagaliau įgyvendintas projektas.

Malonu, kad kartu su gimnazistais ir mokytojais modernia, jaukia, šviesia biblioteka džiaugėsi būrys garbių svečių: LR Seimo nariai J. Šiugždinienė ir E. Sabutis, Jonavos raj. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės N. Vareikienė ir D. Deikienė, G. Kanovičiaus bibliotekos direktorė S. Gajauskaitė, R. Samulevičiaus progimnazijos ir „Neries“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkės R. Noreikienė bei L. Krasauskienė, buvusi Senamiesčio gimnazijos direktorė R. Čiužienė, kartu su komanda dar 2019 m. pradėjusi kurti bibliotekos modernizavimo gaires.

Pasak LR Seimo Švietimo ir kultūros komiteto narės J. Šiugždinienės, biblioteka — tai atminties kaupykla bei langas į ateitį, tad labai svarbu įgyvendinti bibliotekos be sienų viziją. Buvusi direktorė R. Čiužienė teigė, kad atsinaujinusi biblioteka turėtų taptų atsitraukimo nuo socialinių tinklų, kurie yra mūsų laiką vagiantys plėšikai, vieta. Na, o tarp mielų įkurtuvių dovanų — prasmingos knygos ir kritinį mąstymą lavinantys šachmatai, ypatingą aurą kuriančios gėlės ir mokytojos G. Boreišaitės intriguojančiai pristatyta žaismingoji pliušinė knygų žiurkė, jau spėjusi tapti atsinaujinusios bibliotekos simboliu.

„Nešk geras knygas į namus, nes jų jėga lemtingai veikia vaikus ir vaikų vaikus“, — rašė dar Apšvietos epochos atstovas, literatūros klasikas J. V. Gėtė. Nors XXI a. visuomenė dažnai apibūdinama kaip informacinių technologijų karta, vis dėlto tiek bibliotekų, tiek knygų skaitymo vaidmuo, ugdant visapusiškai išsilavinusį žmogų, išlieka didžiulis. Kadangi Senamiesčio gimnazijos bibliotekos durys — jau atvertos, o bibliotekininkė V. Šereikienė pasiruošusi rekomenduoti įvairaus pobūdžio knygų pagal kiekvieno pomėgius ir poreikius, belieka palinkėti svaigaus skaitymo malonumo.

Lietuvių kalbos mokytoja T. Jarmalienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: